Газета по-надвірнянськи
 

Стандартні умови постачання газу

22 лютого 2019, 13:07 | Рубрика: Ситуація, Суспільство Версія для друку Версія для друку 536 переглядів

До редакції газети звернувся один із читачів з питаннями щодо різних коефіцієнтів обліку споживання газу у залежності від того, де розташований лічильник – надворі чи в приміщенні, а також щодо різниці в оплаті за газ і які умови зміни місця розташування газлічильника.

На письмовий запит редакції газети «Народна Воля» надійшла відповідь технічного директора ПАТ «Івано-Франківськгаз» І. І. Височанського, яку подаємо дослівно.

«Газопостачання споживачам здійснюється відповідно до Закону України «Про ринок природного газу», згідно з Кодексом газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) № 2494 від 30.09.2015 року зі змінами та доповненнями (надалі – Кодекс ГРМ) та Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП № 2496 від 30.09.2015 року (надалі – Правила) з урахуванням взаємовідносин з операторами газорозподільної системи/газотранспортної системи (далі – Оператори ГРМ/ГТС).

Лічильники, які встановлені у побутових споживачів, рахують об’єм газу в робочих умовах – без корекції температури та тиску.

Проте згідно з пунктом 31 статті 1 розділу І Закону України «Про ринок природного газу» – природний газ є товарною продукцією, що перебуває у газоподібному стані за стандартних умов (тиск – 760 міліметрів ртутного стовпа і температура – 20 градусів за Цельсієм).

Об’єм природного газу в точках комерційного обліку має бути приведений до стандартних умов та переведений в одиниці енергії (обсяг) згідно з розділом XV Кодексу ГРМ. Пунктом 6 глави 1 розділу XV Кодексу ГРМ передбачено, що за відсутності корекції тиску та температури у засобі вимірювальної техніки (ЗВТ), виміряний об’єм газу має бути приведений до стандартних умов за формулою: Vc=V x k, де: Vc – об’єм газу, приведений до стандартних умов, (м куб.); V – об’єм газу, виміряний ЗВТ (м куб.); k – коефіцієнт приведення до стандартних умов вимірювання.

Для проведення розрахунків по вузлах обліку, які не обладнані корекцією тиску та температури, коефіцієнт приведення до стандартних умов необхідно визначати за відповідними додатками до Методики приведення об’єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 26 лютого 2004 року № 116, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 березня 2004 року за № 346/8945 (додаток 1 – Витяг з додатків 1 – 6 до пп. 5.1.1 – 5.1.5. Методики приведення об’єму природного газу до стандартних умов за показами побутовий лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу для споживачів Івано-Франківської області).

Отже, нарахування за спожитий природний газ проводиться у відповідності до об’єму газу, виміряного за стандартних умов у відповідності до вищезазначеної формули з урахуванням коефіцієнту приведення за чинною ціною природного газу.

Згідно з Кодексом ГРМ місце розташування лічильника газу визначається у відповідності до розробленого робочого проекту на газопостачання, для зміни місця розташування лічильника абонентам необхідно звернутись до Оператора ГРМ для отримання технічних умов для реконструкції системи газопостачання, яка проводиться за рахунок споживача».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!