Газета по-надвірнянськи
 

Своєчасно забезпечуємо громадян паспортами у формі ID-картки

8 лютого 2019, 12:10 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 50 переглядів

Право голосу на виборах Президента мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років. Для участі у виборах на території України громадянин України повинен мати при собі паспорт громадянина України (книжечка або ID-картка), а за межами нашої країни – закордонний паспорт або дипломатичний чи службовий паспорт для виїзду за кордон.

Із метою сприяння громадянам у реалізації своїх прав територіальні підрозділи Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області упродовж лютого-березня максимально спрямовуватимуть свої зусилля для своєчасного забезпечення громадян ID-картками і паспортами громадянина України для виїзду за кордон. У зв’язку з цим варто звернути увагу на те, що з жовтня 2018 р. стали чинними зміни у порядку оформлення паспорта громадянина України. Відповідно до оновленого порядку кожна людина за бажанням може обміняти паспорт громадянина України у формі книжечки на паспорт у формі ID-картки. Порядок подачі документів за територіальністю не змінився. Як і раніше, при першому обміні – за зареєстрованим місцем проживання. А вже у всіх подальших випадках оформлення – у будь-якому територіальному підрозділі ДМС, Паспортному сервісі, Центрах надання адміністративних послуг, в яких встановлене обладнання для оформлення біометричних документів.

Є ще одне нововведення у порядку обміну паспорта: якщо громадянин України, який досягнув 25- чи 45-річного віку, не звернувся за вклейкою фото протягом місяця, то після цього періоду він не зможе здійснити вклейку фото у паспорт у формі книжечки. У цьому разі взамін паспортної книжечки необхідно оформляти паспорт у формі ID-картки.

Центральна виборча комісія постановою від 27 грудня 2018 року затвердила роз’яснення, які дають чіткі відповіді на питання щодо використання паспортних документів виборцями. Зокрема, відповідно до роз’яснень ЦВК, не допускають відмову виборцю, включеному до списку виборців на виборчій дільниці, у реалізації його права голосу на виборах та відповідно у видачі виборчого бюлетеня з підстав відсутності у паспорті такого виборця у вигляді паспортної книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні особою 25- та 45-річного віку, або розбіжностей у виборчій адресі виборця в списку виборців та паспорті громадянина України у вигляді паспортної книжечки, пов’язаних із перейменуванням населеного пункту, вулиці (проспекту, бульвару, площі, провулка, кварталу тощо), зміною нумерації будинку, або на підставі відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки.

Внутрішньо переміщені особи, які проживають та зареєстровані на підконтрольній Україні території, зможуть проголосувати на майбутніх чергових виборах Президента України так, як і на минулих виборах 2014 року.

Михайло РУБІНСЬКИЙ,

начальник Надвірнянського районного відділу УДМС України в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!