Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували пам`ять Героїв Крут

1 лютого 2019, 13:09 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 85 переглядів

У районній бібліотеці для дітей ім. Ірини Яцури змістовно і цікаво провели історичний урок «Нема любові понад ту, що окропили кров’ю Крути» з учнями 9-Б та 7-В класів Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Розпочала його заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Марія Ткачук.

Мета уроку – привернути увагу та інтерес дітей до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України. Бібліотекар Алла Іващенко на фоні сумної музики та слайду про Крути розповідала про надзвичайне явище – смерть заради національної ідеї. Також вона прочитала вірш «Крути» нашої сучасниці, члена літстудії «Бистрінь» ім. Нестора Чира Мирослави Гордєєвої-Мельник.

Кажуть, що історія не повторюється, але деякі події мають щось спільне. Це довели ведучі Аліна Копчук та Владислав Гордіца, розповів-ши про 300 спартанців, які тримали оборону біля Фермопільської ущелини. І тільки зрада грека, який уночі провів ворога гірською стежиною у табір спартанців, не дала їм можливості перемогти. Всі вони загинули, захищаючи державу.

Червень 1651 року. 300 запорожців цілу добу відбивалися від багатотисячного польського війська. Король Ян обіцяв їм дарувати життя, але вони не піддалися, загинули всі до одного.

29 січня 1918 року. Маленька станція Крути на Чернігівщині. І знову бій. І знову 300. І знову в ім’я ідеї. Школярі переглянули відеофільм «Бій під Крутами», слайди, читали вірші про крутян. Вшанували студентів-гімназистів хвилиною мовчання. Нехай пам’ять про них буде вічною. І нехай їхня смерть стане для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

Марія ТКАЧУК,

заступник директора ЦБС по роботі з дітьми.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!