Газета по-надвірнянськи
 

Юлія ТИМОШЕНКО: «Новий курс України – це наш реальний шлях до відродження»

15 лютого 2019, 14:22 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 137 переглядів

П Е Р Е Д В И Б О Р Н А   А Г І Т А Ц І Я

Кандидат у президенти України, лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко зустрілася із жителями нашого і сусідніх, зокрема, Богородчанського, районів та м.Яремче на майдані Шевченка у Надвірній, 13 лютого.

На початку зустрічі патріотичну пісню виконав на облаштованій сцені народний артист України Олександр Пономарьов, котрий є другом та прихильником Юлії Тимошенко.

– … Ми з вами були багато років, як одна велика команда по цілій Україні, – звертаючись до людей на майдані, розпочала свій виступ Юлія Тимошенко і подякувала їм за те, що вони ніколи не опускали рук і не розчаровувалися, а також за те, що, коли її кинули за грати, молилися за неї і підтримували її.

Промовець зазначила, що народ щоразу своїми рішучими діями відкривав для України шанс, який і досі не реалізували ті, кому люди довірили.

За пропозицією Ю. Тимошенко, краяни хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих захисників української землі, які, за її словами, зараз, мов янголи, продовжують захищати рідну Україну. До речі, героями Ю.Тимошенко назвала і родини, які відправили на фронт своїх синів, батьків, братів… Водночас закликала учасників віча побажати тим, котрі зараз на полі боїв, в окопах, на фронті чи утримуються у полоні, повернутися додому живими і здоровими.

Тимошенко

Юлія Володимирівна переконана, що, якщо нам правильно поміняти переговорний процес у глобальному світі щодо миру в Україні, спертися на ті гарантії, які давали найсильніші країни світу Україні, коли ми відмовлялися від ядерної зброї у 1994-му році, якщо ми розпочнемо сильний дипломатичний переговорний процес, ми отримаємо мир. Треба підняти боєздатність української армії до рівня найпотужніших стандартів НАТО. Без сильної армії у сучасному світі жити неможливо. У створеному Юлією Тимошенко Воєнному кабінеті працюють понад три сотні досвідчених військових, фронтовиків-офіцерів та солдатів, військових експертів.

– Маємо чітку стратегію досягнення миру, – заявила вона, – точні військові доктрини побудови надійного захисту кордонів. Ми розробили новий контракт між Збройними силами й офіцерами та солдатами, які на професійній контрактній основі захищатимуть Україну. Якщо би такий контракт мали на початку війни, то минулоріч ми не втратили б 30 тисяч військових, в яких закінчився контракт і вони пішли з армії, бо не могли так більше захищати Україну, залишивши у тилу родини, кинуті напризволяще, і не маючи можливості їх утримувати.

В обмін на відмову від ядерної зброї нам треба було вимагати повноцінного членства у НАТО, зауважила Юлія Володимирівна.

Аналізуючи нинішню соціально-економічну ситуацію, Юлія Тимо­шенко висловила критику на адресу реформ, яких, начебто, впродовж 5-ти років проведено аж 144, у т. ч. пенсійна, реформи охорони здоров’я, оплати за ЖКГ. – І я подумала, що, якщо ще захочуть провести 145-ту, 146-ту реформи, то нас просто не залишиться в цій країні, – сумно мовила вона. – За 5 років уперше в історії Україна опинилася у «десятці» найбідніших країн світу. На європейському континенті Україна посіла також останнє місце за рівнем заможності людей. Перед нами – Молдова. За оцінками однієї авторитетної аудиторської компанії, Україну поставили на 1-ше місце серед країн Африки, Азії , Європи за рівнем корупції. Мовилося про посилення не лише трудової еміграції, але й про те, що з України за кордон щороку виїжджає майже 1 мільйон корінних жителів. На думку Юлії Тимошенко, це свідчить не лише про критично низький рівень життя в Україні, але й втрату віри після Революції Гідності у зміни на краще. За останні роки вперше рівень народжуваності вдвічі нижчий рівня смертності. Щороку через це Україна втрачає майже 200 тисяч людей.

Представляючи на майдані у Надвірній програму «Новий курс України», Юлія Володимирівна уточнила, що цей документ протягом 4-х років розробляли найкращі науковці-інтелектуали (економісти, правознавці) країни. У ньому передбачено необхідність зміни сировинної економіки на інноваційний розвиток, перехід від торгівлі сировиною на інноваційну економіку, на той шлях, що уможливлює заробити Україні на власних ресурсах. Як приклад, Юлія Володимирівна навела ситуацію із зерном, яке експортуємо за низькими цінами, замість того, щоб переробляти, виготовляти з нього продукцію, що є набагато економічно вигіднішим і прибутковішим.

Новий економічний курс (НЕК) – це і нова податкова система, повна зміна грошово-кредитної політики. Нині підприємцям дають кредити під 20% річних, що робить їх зразу неконкурентноздатними. У Польщі, скажімо, під 3 відсотки. Юлія Тимошенко, як майбутній президент, для цього пообіцяла змінити главу Нацбанку.

Важливою складовою НЕК є соціальна доктрина. Вона передбачає зростання рівня життя людей шляхом підвищення пенсій і зарплат, бо тільки платоспроможні громадяни підтримують і сприяють розвитку національної економіки. Рівень життя громадян дорівнює благополуччю економіки і це – не популізм, стверджує Юлія Тимо­шенко. Соціальна доктрина передбачає мету за 5 років досягнути рівня Польщі. Для цього крок за кроком на ринкових основах треба зміцнювати гривню, яка нині практично знищена. Тому треба піднімати рівень життя у гривні, як це було у 2004-2005 роках.

Щодо реформи охорони здоров’я, то нинішньої системи, яку ззовні нав’язали в Україні, більше ніде у світі не існує. Юлія Тимошенко розкритикувала укладання декларацій із сімейними лікарями, вбачаючи у цьому неефективність, неможливість якісного надання медичних послуг на рівні первинної ланки. А впровадження телемедицини у селах взагалі неможливе при сьогоднішньому стані забезпечення широкосмуговим швидкісним сучасним інтернет-зв’язком тощо. Ще більше критики на адресу вторинної ланки, яка передбачає плату з кишені пацієнта за лікування у вузькопрофільних спеціалістів за європейськими протоколами. Як наслідок, майже 90 відсотків людей не матимуть доступу до одержання таких послуг, константувала Юлія Володимирівна.

– Наша мета – страхова медицина. Так, як є у всьому світі, мовила кандидат на найвищу посаду в державі. Законопроект про це вже роками припадає порохом у парламенті.

Пенсійна реформа. У нинішньому її вигляді ця реформа також піддалася критиці з уст Юлії Тимошенко. Розмір нинішніх пенсій дозволяє лише животіти людям. Підготовлено законопроект, що передбачає запровадження європейської персоніфікованої системи. Для кожної людини відкриють приватний рахунок у державному банку під державні гарантії.

Команда Юлії Тимошенко обіцяє після перемоги на виборах вдвічі знизити ціни на газ, взявши таке зобов’язання публічно. Ринкові ціни на газ, тепло, гарячу воду у світі встановлює ринок, а в нас сьогодні – абсолютна монополія. Нинішня ціна на газ у 12 разів вища, ніж у 2011 році. У вартості тепла – 85 відсотків вартості газу; 75 відсотків – у вартості гарячої води. Пояснюючи механізм утворення нинішньої ціни на газ у 8,55 грн. за кубометр, Юлія Володимирівна нагадала, що вітчизняного газу завжди вистачало для бюджетних споживачів і населення (16,4 млрд. кубометрів видобувають в Україні, а споживають ці категорії 15,7 млрд. кубометрів).

Але в 2014 році ухвалили новий закон про ринок газу і відповідне положення, яким забрали частково українське голубе паливо у людей і вирішили скерувати його звідти, де вища ціна, заробляючи на цьому мільярди доларів. Простим споживачам взяли «зі стелі» і постановою уряду, а потім Нацкомісією закріпили непосильну і несправедливу ціну: замість 3 грн. 50 коп. за метр кубічний поставили 8,55 грн. Тому в команди Юлії Тимошенко є повна економічна можливість, залишивши прибутковою газову галузь, поставити ціну 3 грн. 50 коп. замість 8 грн. 55 коп. Якщо президент цього не виконає, то виборці можуть не обрати до законодавчого органу представників його політсили, тобто ВО «Батьківщина». За оцінками фахівців, нині у природних надрах України – 960 млд. метрів кубічних газу, що вистачить на 40 років. Тому всі сили спрямуємо, щоб видобути його і протягом 5-ти років забезпечити себе на 100 відсотків.

Юлія Володимирівна загалом переконана, що, якщо реально служити Україні, то за півроку Президент може зробити багато. Тому від президентських виборів в Україні дуже багато залежить, наголосила вона, уточнивши, що чинна влада знову (як у 2010-му) готує нові технології, що можуть дати перемогу. Одна з них – 44 кандидати у президенти. Ця технологія має завдання зосередити адмінресурс навколо діючого президента, зібрати всі сили шляхом підкупу, а з іншого боку буде 40 кандидатів і виборці, не знаючи хто і що за цим стоїть, розпорошать свої голоси.

Друга технологія – реєстрація клонів. Зареєстрували однофамільця Тимошенка Юрія Володимировича, розраховуючи що виборці помиляться. Та попри все, Юлія Тимошенко вірить у мудрість народу і додала що, якщо не переобрати президента, то з 1 травня цього року ціну на газ знову підвищать (на 16 відсотків), а в грудні цього ж року – ще на 25 відсотків. Тому треба думати, не піддаватися на загравання сокровенними почуттями громадян бо, якщо одним оком заглянути за завісу плакатів із гаслами »Мова. Армія. Віра», то були б дуже здивовані, – сказала Юлія Тимошенко. Тому, або забираємо з плакатів слово «Армія», або припиняємо спекулювати на війні. Патріотизм не в тому, щоб прикритися гарними гаслами, а за лаштунками забрати в України останнє. Патріотизм у тому, щоб все життя покласти на підняття країни, рівня життя людей, переконана Юлія Володимирівна.

Кандидат у президенти Ю. Тимо­шенко закликала учасників віча боротися, не втрачати оптимізм, віру у краще завтрашнє України, якій не буде рівних на світовій арені, коли наша держава встане з колін, розправить крила і стане потужною. Лідерка «Батьківщини» попросила об’єднуватися, інформувати ближніх і знайомих про реальний стан справ, пояснювати політичні технології, що застосовують у процесі виборчої кампанії, а також розтлумачувати покрокові плани, які почнуть реалізовувати відразу після інавгурації у випадку обрання Юлії Володимирівни президентом України.

Водночас, акцентуючи на своїх відносинах у реальному політичному житті із українськими політиками, Юлія Тимошенко уточнила: – Не складалися мої стосунки із жодним Президентом України, оскільки кожен Президент бачив мене у в’язниці. Але найбільшою нагородою для мене є те, що мене, єдиного прем’єр-міністра, перевіряли так, як ніколи і нікого. Бо їм просто багато років жити заважаю…А щодо газових контрактів, то порівняйте платіжки цьогорічні і за 2009 рік і все стане зрозуміло, чиї контракти були кращими…

Зустріч із лідером ВО «Батьківщина» тривала майже дві години. По завершенні її виступу на сцену піднялися активісти «Молодої Батьківщини», а також заступник голови районної ради, голова районної організації ВО «Батьківщина» Ігор Писклинець. Юлія Володимирівна подякувала молодим людям за підтримку. Ігор Писклинець, вітаючи Юлію Володимирівну, зазначив, що Надвірнянщина, крім нафтовиків і лісівників, славиться ще й молодою спортивною елітою, яка прославляє край на престижних світових чемпіонатах. Тренер молодіжної збірної України із самбо, тренер Надвірнянської СДЮСШ ОР профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» Андрій Микитин також привітав Юлію Тимошенко та зі своїми вихованцями вручив їй статуетку Ніки (богині перемоги), а Ігор Писклинець – розкішний букет троянд, висловлюючи сподівання, що вже через кількадесят днів переможцем президентських виборів стане саме вона, Юлія Тимошенко.

Спільно з Олександром Пономарьовим краяни виконали пісенний твір «Заспіваймо пісню за Україну». По дорозі до авто Юлія Тимошенко поспілкувалася із жителями району, відповіла на їх злободенні питання і вирушила до Івано-Франківська і Коломиї, де того ж дня також відбулися зустрічі з виборцями.

Михайло ДАНИЛИШИН.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!