Газета по-надвірнянськи
 

Збережімо першоцвіти

22 лютого 2019, 12:13 | Рубрика: До відома краян, Природа Версія для друку Версія для друку 43 переглядів

У природному заповіднику «Горгани» традиційним є проведення Всеукраїнської акції «Першоцвіт».

квіти

Створюється парадоксальна ситуація. Люди на словах проти знищення першоцвітів, а насправді кожен дотичний до цієї проблеми: або змовчить, коли інший продає-купує, або квіти стають елементом наживи. Напевно, жоден продавець не став багатшим після такого продажу. Значна кількість рослин в’яне ще до продажу.

Найбільш актуальним для охорони на Прикарпатті є підсніжник звичайний (Galantus nivalis), білоцвіт весняний (Leucojum vernum), шафран Гейфеля (Crocus heuffelianus).

Згідно із Законом України № 2604 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин», який прийнято Верховною Радою України 7 лютого 2017 р., і ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог щодо охорони видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги України», тягне за собою накладання штрафу на громадян від 20 до 30, а для посадових осіб від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Василь КИСЛЯК,

начальник відділу

державної служби охорони ПЗ «Горгани».

Роман КУЗНЄЦОВ,

провідний фахівець сектору

еколого-освітньої роботи ПЗ «Горгани».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!