Газета по-надвірнянськи
 

Адам Бунь передав у Музей визвольних змагань сотні світлин 1930-1950-х років

7 березня 2019, 11:39 | Рубрика: Людина та її справа Версія для друку Версія для друку 83 переглядів

Працівники КП «Пам’ять» передали Музею визвольної боротьби Прикарпатського краю великий фотоархів – сотні світлин 1930-1950-х років. Про це повідомив директор КП «Пам’ять» Василь Тимків.

«Наша організація часто поповнює музейні колекції предметами, знайденими під час розкопок. Але інколи може порадувати музейників не тільки предметами, що пролежали під землею», – зазначив він.

Працівники КП «Пам’ять» передали Музею визвольної боротьби Прикарпатського краю великий фотоархів – сотні світлин 1930-1950-х років, які в свою чергу погодився передати їх власник – старожил міста Надвірна Адам Атаназійович Бунь.

«З ним ми познайомились як зі свідком комуністичних репресій 1939-1941 років», – додав директор КП «Пам’ять».

Значна кількість фотографій може стати частиною тематичної експозиції як документальні свідчення доби.

«Пану Адаму цьогоріч у липні виповниться 91 рік. Він тривалий час працював лікарем-рентгенологом, об`їздив усю область. А що захоплювався фотографією, то дуже багато і всюди знімав. Фотоархів, який він нам передав, звісно, у більшості своїй сімейний. Але серед приватних фотографій є чимало, які можуть бути цікавими краєзнавцям. Наприклад, його навчання у 1950-х роках у медінституті. На фото зафіксовані люди, дотичні до українського підпілля», також є світлини «хлопців»-вояків УПА, зроблені у селі Верхній Майдан. Батько пана Адама, нафтовик, допомагав переховувати повстанців.

«Ми в силу специфіки фаху дуже цінуємо тих людей, які дорожать домашніми архівами. В багатьох випадках, це – скарби», – додає історик.

***

Знаємо п. Адама Буня як патріота краю, цікавого співрозмовника, котрий, незважаючи на поважний вік, зберіг у пам`яті багато історичних подій, фактів і правдиво їх трактує для сучасників. Із задоволенням розповів «Народній Волі» про 5-годинну зустріч останньої лютневої неділі із директором КП «Пам`ять» Василем Тимківим, якому показав визначні місця м. Надвірна.

Радий, що його фотоархів зацікавив історика і що багато світлин визнані музейними цінностями.

Згадує 1946 рік, коли, вступивши до медінституту, придбав фотоапарат і дуже захопився фотосправою. Фотоапарат став його нерозлучним другом. З ним він «відвідував» усі кафедри ВНЗ, подорожував по району й області, виконував немало замовлень. Шкодує, що частину батьківського фотоархіву знищив вогонь.

Дуже позитивно відгукуються про співпрацю з Адамом Бунем працівники Музею історії Надвірнянщини. Зокрема, Уляна Бошко повідомила, що у Музеї зберігають аудіозаписи спогадів цього шанованого надвірнянця, а також його архівні фотознімки, зокрема, старого нафтопереробного заводу (рафінерії) та його колективу, в якому працював батько. Живих свідків історії краю не так багато. Тож цінуймо їх і зберігаймо спогади для майбутніх поколінь.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!