Газета по-надвірнянськи
 

Для юних туристів облаштували скеледром

29 березня 2019, 12:26 | Рубрика: Новини, Освіта Версія для друку Версія для друку 64 переглядів

У Краснянській ЗОШ І-ІІІ ст. завдяки вмілому підходу з боку вчителів та неабиякій зацікавленості учнів активно розвивають пішохідний туризм, який дозволяє не тільки цікаво й змістовно проводити вільний час, але й позитивно впливає на здоров’я. Серед іншого – зміцнює м’язи рук і ніг, формує правильну осанку, виховує вольові якості, впевненість у своїх силах.

Корисним туризм є й для дітей, в яких спостерігаються захворювання опорно-рухового апарату, сколіоз, плоскостопість та інше.

Одним із ініціаторів такого позашкільного життя є вчитель місцевої школи, кандидат у майстри спорту, учасник бойових дій Дмитро Данилюк.

– Гурток із пішохідного туризму працює у школі більше десяти років. За цей час учні неодноразово ставали переможцями районного й обласного етапів різноманітних змагань, виховано 2 кандидатів і 11 першорозрядників із цього виду спорту.

Як розповів Дмитро Данилюк, ідея облаштувати скеледром зародилася в нього приблизно рік тому. Неоціненну допомогу у написанні проекту та поетапному виконанні робіт надали аматори-альпіністи Василь Бойко та Андрій Зубко. За словами директора школи Федора Кухарчука, собівартість цього проекту майже 30 тисяч гривень. – Відділ освіти РДА профінансував придбання металопрокату і фанери, а решту – виконання зварювальних робіт, кріплення, монтаж, купівлю окремих складових елементів (карабінів, гаків, петель) здійснили при підтримці заробітчан і ентузіастів. Відкриття цього спортивного об`єкту відбулося у четвер, 21 березня, за участі депутата обласної ради Юрія Голінея, начальника відділу освіти РДА, депутата районної ради Степана Северилова та дирекції школи.

Краснянці вже стали справжньою гордістю і честю України, бо чимало вихідців із цього села пройшли і зараз воюють на передовій російсько-української війни. А в селі створено відповідні умови для розвитку дітей у дусі здоров’я й активного заняття фізкультурою – функціонують майданчик зі штучним покриттям, зал для занять дзюдо і самбо, а тепер уже й скеледром для пішохідного туризму й альпінізму. Віримо, що під керівництвом учителів Дмитра Данилюка і Романа Мошури успіхи тільки множитимуться.

***

Дирекція та учні школи за вагоме сприяння у зміцненні матеріально-технічної бази навчального закладу висловлюють вдячність головам РДА Олександрові Кенізу і районної ради Іванові Гурмаку, депутатам обласної ради Юрію Голінею й Михайлові Іваночку, депутатам районної ради Василеві Білоусу і начальнику відділу освіти РДА Степанові Северилову, керівництву сільської ради та всім односельчанам. Нехай Ваші добрі справи примножуються, а Господь Бог – обдаровує сторицею.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!