Газета по-надвірнянськи
 

Готуються вийти у поле

15 березня 2019, 12:29 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 28 переглядів

Березень – найважливіший місяць, що дає старт посівній кампанії. Звісно, підготовка до весняно-польових робіт розпочалася ще задовго до настання календарної весни, зазначає головний спеціаліст відділу промисловості, торгівлі та агропромислового розвитку управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Наталія Остап`юк.

у-поле

– Нині у фермерських господарствах Надвірнянщини активно готують сільськогосподарську техніку, а також площі під посіви ярих, зернових, зернобобових культур. Аграрії сподіваються, що березень уже не засмутить різкими змінами погоди, які би призвели до часткової втрати майбутнього урожаю чи зниження його якості.

За словами Наталії Остап`юк, істотних змін щодо структури посівних площ не передбачається.

Обов`язковим заходом у технології вирощування сільськогосподарських культур є протруювання насіння, що уможливлює захист молодих проростків від різноманітних інфекцій. Актуальність цього заходу постійно зростає, бо урожайність зернових культур значно підвищується. Часто протруєння насіннєвого матеріалу перед посівом – єдиний спосіб ефективно обмежити розвиток деяких хвороб та шкідників. Для захисту сільгоспкультур від захворювань зазвичай застосовують пестициди. Водночас існують й екологічно безпечні методи захисту рослин, зокрема, біологічний.

Як і щороку, проблемними для аграріїв, зокрема, фермерів району, області та загалом України залишаються питання фінансового характеру із забезпечення паливно-мастильними матеріалами, мінеральними добривами і засобами захисту рослин. І лише завдяки своїй працелюбності і соціальній відповідальності сільгоспвиробники долають усі труднощі неоднозначного сьогодення.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!