Газета по-надвірнянськи
 

Коли ж справдяться надії чорнопотоківських школярів?..

15 березня 2019, 12:31 | Рубрика: Акцент, Громадськість, Освіта Версія для друку Версія для друку 1,392 переглядів

Для доброї мети – всі засоби дієві, особливо у нинішній комп`ютеризований час. Напевно, саме цим і скористалися молодші й старші школярі Чорнопотоківського ліцею, які через соціальні мережі вирішили дружньою родиною звернутися до користувачів, зокрема, Фейсбук, із проханням допомогти у завершенні будівництва нової школи.

Діти горян, поодинці і гуртом, із болем розповідають про свої поневіряння під час навчального року, коли змушені здобувати середню освіту у пристосованих для цього приміщеннях: то у будинку вчителя, то у сільській раді…

А на початку чорнопотоківські школярі з гордістю радісно знайомлять зі своїм рідним селом, яке у Надвірнянщині, та й загалом на Прикарпатті, визнане справжнім центром писанкарства, троїстих музик, дієвим осередком найкращих надбань національної культури і мистецтва.

Але, на жаль, ця непідробна популярність аж ніяк не уможливила вчасного спорудження сучасного навчального закладу у Чорному Потоці, про що мріяло не одне покоління горян, а зараз справа, начебто, зрушилася з місця і… знову зупинилася.

Добудова школи у Чорному Потоці вимагає консолідації фінансових зусиль з боку держави.

– Ми добре розуміємо потребу завершення будівництва корпусу школи, – сказав під час минулорічного робочого візиту голови обласної ради Олександра Сича у Делятинську ОТГ його перший заступник Василь Гладій. – …Однак, щоб повністю завершити будівництво, потрібно залучити кошти Державного бюджету («Н. В.» № 51-53 від 25 травня 2018 р.).

Як уточнив Делятинський селищний голова ОТГ Богдан Клим`юк («Народна Воля» № 83-85 від 23 серпня 2018 р.), торік на цей довгобуд скерували понад мільйон гривень інфраструктурної субвенції та 200 тис. грн. з місцевого бюджету…

– За кошти місцевого й обласного бюджетів ми не в змозі відбудувати школу, – наголосив очільник Делятинщини у 2018-ому. – Вкрай необхідно залучити кошти Державного фонду регіонального розвитку, з програми соціально-економічного розвитку Держбюджету. А якщо власними силами, то ще років із 10 будуватимемо її і то при умові, що кожного року вкладатимемо туди по мільйону гривень.

Між іншим, торік кошторисна вартість цього об`єкту (без врахування інфляційних процесів та інших перерахунків) складала понад 12 млн. грн.

Залишається тільки висловити моральну підтримку й розуміння проблеми учнів із Чорного Потоку, а також побажати їм ніколи не втрачати надію.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!