Газета по-надвірнянськи
 

Мова – неоціненний скарб нації

7 березня 2019, 11:50 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 133 переглядів

У людей на Землі рідна мова,

Кожна на лад свій звучить!

А серед них і моя – світанкова

Мова у небо летить!

Рідна мова! Який тернистий шлях довелося пройти тобі у твоєму розвитку, скільки заборон витерпіти, яку мученицьку, але величну долю вистраждати. Багато років поспіль намагаються знищити українську мову, а разом з тим і український народ, щоб не піднімав голову, був покірним рабом, без пісні, мови, думки.

І тому, саме 21 лютого, коли ми святкуємо Міжнародний день рідної мови, хочеться більше поговорити з учнями про рідну українську мову, якою спілкуємося, – раніше загублену, сплюндровану, затоптану і все ж – живу, нашу рідну мову.

Цікаво і змістовно пройшли заходи до Міжнародного дня рідної мови у Пасічнянській ЗОШ І-ІІІ ст. Заходи в школі відбувалися протягом двох днів. Для учнів початкових класів провели флешмоб «Мова українська – мова рідна материнська» (організатори – Полатайко С. В. та Мельник Г. М.). Учні 7-11 класів писали флешмоб-диктант «Слів у мові мільйон», який підготували і провели учителі Кравців Н. Я. і Михайлюк Н. П.

Бібліотекар школи спільно з класними керівниками 5-х класів провела конкурс знавців рідної мови серед команд п`ятикласників, який дуже зацікавив дітей. Переможців відзначили грамотами.

Цікавим виявився усний журнал «О, рідна мова, скарбе мій» учнів 6-Б класу із вчителем Бойчук Н. О. На конкурс віршів «Мова наша казкова», який організувала та провела Кравців Н. Я., 5-6-класники представили власні твори.

У шкільній бібліотеці протягом тижня діяла розгорнута книжкова виставка-інсталяція «Мова – скарбниця духовності народу».

То ж вивчаймо рідну мову

Вже тепер з маленьких літ.

Українське щире слово

Хай звучить на цілий світ.

Галина МЕЛЬНИК,

бібліотекар школи.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!