Газета по-надвірнянськи
 

На Прикарпатті відзначатимуть ювілей священномученика Климентія Шептицького, якого хочуть проголосити покровителем лісів

7 березня 2019, 12:03 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 105 переглядів

В Івано-Франківській області організовуватимуть заходи та проводитимуть просвітницьку діяльність щодо відзначення 150-річчя від дня народження визначного церковного і громадського діяча Климентія Шептицького. Блаженніший священномученик був братом Андрея Шептицького, його УГКЦ має намір проголосити покровителем лісів.

Галабала

Головним ініціатором відзначення ювілею на державному рівні став Синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ о. Юстин Бойко. Нещодавно він спільно з депутатом Івано-Франківської обласної ради Ольгою Галабалою (на світлині) розповів про напрацювання плану дій святкування ювілею та про постать самого Климентія Шептицького.

«Він був знаковою особистістю для нашого краю. Адже Климентій Шептицький очолював Галицьке лісове товариство і сформував цілу концепцію збереження Карпатських лісів. Це людина, яка вірила у Бога і цілим своїм життя свідчила про Нього. Адже хоч був монахом, але вважав, що має жити не окремо від світу, а служити світу», – каже о. Юстин Бойко.

Священик також повідомив, що вже створена робоча координаційна група, яка організовуватиме заходи на честь Климентія Шептицького.

«Очевидно, що відбуватимуться заходи у кількох аспектах: Літургійний (Богослужіння по церквах). Культурно-освітні заходи, які матимуть на меті ознайомити людей з постаттю Климентія Шептицького. А також науково-дослідні. Дуже багато речей ми не знаємо про цього визначного церковного і громадського діяча. Його біографія, яку ми нещодавно видали – це декілька томів публікацій документів, щоб дати нагоду науковцям дослідити її. Може, дасть Бог, створимо і сайт про Климентія Шептицького. А також надіємось, що спорудимо пам’ятник у селі Дора, що на Яремчанщині», – розповів отець.

Окрім того, він зазначив, що кілька загальнодержавних каналів зніматимуть програми документального характеру, один із львівських телеканалів спробує екранізувати біографію Климентія Шептицького у відеороликах.

«Особливо хочемо реалізовувати телепрограми про священика-монаха і в Івано-Франківщині.

Проводитимемо також уроки у школах, щоб ознайомити і підростаюче покоління з постаттю Климентія Шептицького», – говорить о. Юстин Бойко.

Священик повідомив, що церква має намір проголосити Климентія Шептицького покровителем лісів: «До лісівників він має особливе відношення, так як святий Франциск до звірів. А ми в нашій церкві не маємо покровителя лісового господарства. Армія має покровителя, в’язниця, медична освіта теж. Потрібно мати філософію підходу до навколишнього середовища. Тому виникла ідея проголосити Климентія Шептицього покровителем лісів і лісівників. А, відтак, вестимуть працю щодо душпастирства серед працівників лісового господарства».

Заявила про підтримку цих ініціатив і депутат обласної ради Ольга Галабала:

«Климентій Шептицький – це людина, яка готувала УГКЦ до підпілля. До того, як стати монахом, він був депутатом австрійського Парламенту, головою Галицького лісового товариства та одним з авторів закону про ліси. Одна з наших ініціатив – звернення до Синоду УГКЦ визнати Климентія Шептицького покровителем лісів та працівників лісового господарства. Я вірю, що це може стати великим поступом для збереження Карпатських лісів, їх відновлення та припинення від знищення. Вдячна керівникам департаментів ОДА Вікторові Кімаковичу, Володимирові Федораку, Володимирові Джигіті, а також депутатам обласної ради, генеральному директору ОТБ «Галичина» Ігорю Дебенку і керівникові обласного управління лісового і мисливського господарства Русланові Осташуку за готовність разом реалізовувати ці ініціативи», – відзначила Ольга Галабала.

Катерина ВОЛОШИН.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!