Газета по-надвірнянськи
 

Наступ на бідність розпочато

15 березня 2019, 13:01 | Рубрика: Політичний момент Версія для друку Версія для друку 13,623 переглядів

Березень приніс громадянам підвищення пенсій та монетизацію субсидій.

Це початок нового амбітного плану Порошенка

Коли країна зупинила зовнішнього ворога, Росію, настав час подолати ворога внутрішнього – бідність. Тому весна в Україні розпочалась із втілення у життя низки соціально важливих нововведень.

1 березня стартував автоматичний процес індексації пенсій, яка віднині відбуватиметься щороку. Внаслідок індексації пенсії у середньому зростуть у понад восьми мільйонів пенсіонерів. Виплати регулярно осучаснюватимуть на основі нової формули, в якій враховані 50% зростання від рівня інфляції і 50% зростання середніх зарплат за попередній рік. Так, цієї весни пенсії зростуть на 17%.

Крім того Президент України Петро Порошенко ініціював запровадження виплат одноразової допомоги найменш забезпеченим пенсіонерам, так званої тринадцятої пенсії. А це приблизно один мільйон вісімсот тисяч українців. Протягом березня та квітня вони отримають по 2410 гривень.

Наразі з цим Президент та Уряд у лютому ухвалили рішення про старт монетизації субсидій, тобто їхню виплату живими грошима. Громадяни відтепер зможуть залишити на свої потреби решту від заощаджених на сплаті рахунків коштів. Відповідний закон ухвалений ще у 2017 році.

«Мільйони українців з тривогою думають про сьогодення і не впевнені в дні завтрашньому. Пенсіонери переймаються, як вижити, бо криза найсильніше вдарила саме по них. Знекровлена держава не мала досі достатнього ресурсу, щоб належно їх захистити, і мені часом через це боляче дивитися в очі літнім людям», – ще взимку говорив Петро Порошенко, презентуючи п’ятирічний план наступу на бідність.

Чому саме зараз

Внаслідок анексії Криму Російською Федерацією та її агресії на сході України наша держава втратила майже п’яту частину промислових підприємств. Це спричинило «ефект доміно» для всієї економіки країни. Росія запровадила торговельну блокаду України, закрила свій ринок для наших товарів, на який припадала майже третина українського експорту. Крім того РФ зупинила транзит наших товарів до інших країн, намагаючись поставити нас на коліна. Це стало потужним ударом по економіці, який і спричинив глибоку кризу й падіння рівня життя.

Однак Угода про асоціацію з ЄС, яку виборов Порошенко, відкрила для України новий ринок. Головні макроекономічні показники 2018 року засвідчують, що нашій державі вдалося зупинити падіння. Економічні показники зростають 12 кварталів поспіль.

Тож тепер Україна має ресурси, щоби втілити голов­ні пункти плану боротьби з бідністю: підняти мінімальну зарплату, збільшити пенсії, монетизувати субсидії, виплачувати допомогу при народженні дитини. Зараз ми маємо змогу спостерігати плоди копіткої праці, зробленої впродовж війни з Росією.

  • Влада виконує свою роботу і вдається до соціальних ініціатив саме сьогодні, оскільки раніше через спричинену війною економічну кризу подіб­ної змоги просто не було. Щоправда, перша індексація пенсій відбулася ще наприкінці 2017 року, а в 2018 році збільшення виплат на собі відчули військові пенсіонери.

Далі буде

На початку президентства Петра Порошенка перед ним стояла задача номер один – врятувати Україну від банкрутства, не допустити втрати державності. Це вдалося зробити, і попереду – нелегкий шлях подолання бідності.

Відновлення економічного зростання відкриває перед Україною нові можливості для залучення інвестицій. У лютому Президент представив п’ять основних секторів економіки, які є другою частиною плану подолання бідності та які допоможуть у втіленні поставлених завдань. Це – агропромисловий комплекс, ІТ-індустрія, машинобудування, інфраструктура та логістика, туризм. Тож головною метою наступних п’яти років є лідерство в перерахованих галузях, оскільки вони стануть точками опори руху вперед. Вони принесуть кошти для того, щоби забезпечити відчутне підвищення рівня життя людей.

Безвізовий режим, Томос про автокефалію та асоціація з ЄС – речі, які ще на початку президентства Петра Порошенка вважалися неможливими. Те саме стосується й плану боротьби з бідністю, який критикани називають підкупом виборців. Але як під час війни, коли ворог «відриває» шматки української землі та хоче знищити Україну як державу, можна впоратись зі всіма внутрішніми проблемами, що накопичувались роками?

Олександр Бондаренко.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!