Газета по-надвірнянськи
 

Осередки «Просвіти» долучилися до справи відродження Донбасу

1 березня 2019, 13:48 | Рубрика: Ми - українці, Тема дня Версія для друку Версія для друку 118 переглядів

просвіта

Перед українським народом сьогодні серйозний виклик – необхідно врятувати державу. Враховуючи складність становища, маємо усвідомити, що процес цей – тривалий. Для досягнення доброго результату потрібні нові люди з новим мисленням і баченням України як найвищої цінності. Це означає, що ми всі, сьогоднішні, маємо виховати покоління, котре збереже Українську державу. Над цим працює Надвірнянське районне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта». Зокрема, у визначених пріоритетних напрямках – пропагування здорового способу життя і формування патріотичної життєвої позиції українців.

Показовою тут є праця закладів освіти району й осередків «Просвіти» навчальних закладів зі збору книг українською мовою для бібліотеки військової частини Національної гвардії у місті Слов’янську. Звернення військових до «Просвіти» підтримали Степан Северилов і очолюваний ним відділ освіти РДА.

Достойно продовжили цю важливу справу заклади освіти Надвірної. Першими освітяни й осередок «Просвіти» ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 організували збір книг, зокрема, голова осередку Ліліана Кочержук і просвітянка педагог-організатор Світлана Гринів. Активно долучилися й інші просвітяни та педагоги школи. Але найважливіше, що до підтримки дітей Слов’янська приєдналися школярі. Сьогоднішні старшокласники, дівчата та юнаки, приносили свої улюблені книжки, які вони читали у молодших класах. Відреагували позитивно також батьки учнів. Від школярів збір книг організувало Учнівське самоврядування в особі його голови Тетяни Гладун, її заступника Інеси Семянів та активістів Лідії Стасів і Захара Михайлюка.

Серед подарованих книг – видання української і світової класики, духовна література, «Кобзар» Тараса Шевченка, твори Івана Франка. Починають збір книг інші навчальні заклади міста.

Своєю участю просвітяни і колективи шкіл засвідчують, що ми переймаємося сьогоднішніми непростими проблемами України. Поряд із військовими «Просвіта» й освітяни зміцнюють українські позиції на духовному фронті війни з агресором. З боку організаторів, дорослих і дітей активна участь у зборі книг є свідченням патріотизму і проявом високої громадянської позиції. Щиро дякуємо всім. Очікуємо на підтримку небайдужих українців міста і району.

Богдан БЕРЕЗИЦЬКИЙ,

голова Надвірнянського районного

об’єднання товариства «Просвіта». ім. Тараса Шевченка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!