Газета по-надвірнянськи
 

Після декларацій: зміни тривають

29 березня 2019, 13:38 | Рубрика: Здоров`я, Суспільство Версія для друку Версія для друку 674 переглядів

Не до 30 червня, як раніше передбачалося, а на два місяці швидше офіційно припиняється фінансування закладів первинної медичної допомоги за «червоним» списком. Це стосується тих жителів району, які не обрали та не підписали декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.

декларація

Нова модель фінансування

– Тому з 1 квітня н. р. пропонується закінчити перехідний період та повністю перейти на оплату медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», – зазначила директор КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Емілія Сем`янів. – Згідно із цією новою моделлю фінансування медзаклади, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, отримають більше коштів за надані пацієнтам медичні послуги. Це уможливить покращити сервіс, дозволить орієнтуватися, передусім, на потреби і комфорт пацієнта, попередній запис, дооснащення тощо.

За рік проведення національної кампанії «Лікар для кожної сім`ї» уже 26 мільйонів жителів України обрали своїх сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів. Емілія Сем`янів зауважує, що динаміка підписання декларацій про вибір лікарів і зараз зберігається дуже високою. За станом на 26 березня ц. р. 41343 краян, яких обслуговують фахівці КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги», визначилися зі своїми лікарями, яким довірили найцінніший скарб – здоров`я.

Керівник комунального підприємства районної ради також наголосила, що з 1 квітня ц. р. отримати лікарські препарати за програмою «Доступні ліки» зможуть винятково пацієнти, які уклали відповідну декларацію з лікарем. Звертаючись до жителів району, Емілія Сем`янів підкреслила:

– Якщо ви не обрали свого лікаря, то саме час зробити це ще протягом кількох днів цього тижня.

Е-картка пацієнта як вимога сьогодення

Емілія Сем`янів поінформувала, що із 1 квітня у тестовому режимі має запрацювати електронна картка пацієнта. Така новація покликана істотно зекономити час як лікареві, так і пацієнту.

– Замість паперового запису лікар лише введе код у систему, – коротко пояснює суть нововведення директор цього некомерційного КП. – Адже кожен симптом, на який пацієнт поскаржився лікареві, має спеціальну букву і код. Тож закодованими будуть і діагноз, і направлення на обстеження. Така система спеціальних міжнародних кодів (міжнародна класифікація) для сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів існує у понад трьох десятках країн світу. Лікареві вже не доведеться придумувати діагноз чи вказувати наближений (попередній) діагноз. Завдяки запровадженню класифікації йому варто буде записати причину звернення до нього пацієнта, а також записати процеси лікування. Тобто це все буде зафіксовано в електронному варіанті.

Медики сподіваються, що повністю й остаточно е-картка пацієнта запрацює вже всередині літа.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!