Газета по-надвірнянськи
 

Про наповнення бюджету під час зустрічі із головою Делятинської ОТГ

29 березня 2019, 11:37 | Рубрика: Інформує Надвірнянське управління ГУДФС в області Версія для друку Версія для друку 50 переглядів

Нещодавно в Надвірнянському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області відбулася зустріч начальника Надвірнянського управління Василя Гнатюка, начальника відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Руслани Гриценко та голови Делятинської ОТГ Богдана Клим”юка.

Під час зустрічі обговорили питання щодо розширення бази оподаткування з податку на доходи фізичних осіб, плати за землю, нерухомого майна, місцевих податків та зборів Делятинської ОТГ.

Василь Гнатюк акцентував увагу на основних напрямках щодо наповнення місцевого бюджету, пошуку резервів збільшення доходів за рахунок легалізації доходів громадян, детінізації заробітної плати, оформлення документів на земельні ділянки, погашення податкового боргу.

Руслана Гриценко не оминула увагою питання цьогорічної кампанії декларування доходів громадян, зосередивши увагу на видах доходів, що підлягають обов”язковому декларуванню та розширенні переліку витрат, що дають право на отримання податкової знижки.

Податківці ознайомили із новаціями податкового законодавства в частині справляння місцевих податків, змін у адмініструванні земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та про новий механізм справляння туристичного збору.

На закінчення зустрічі присутні дійшли згоди? що тільки співпраця працівників ДФС та місцевого самоврядування допомагає вирішити проблемні питання, які в цілому вплинуть на надходження до громади ОТГ.

Про декларування доходів – на виїзному прийомі

Нещодавно проведено зустріч завідувача сектору обслуговування платників Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Марія Модіна з працівниками відділу освіти Надвірнянської РДА. Приводом для зустрічі стала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2018 року, яка розпочалась з 1 січня  та триватиме до 1 травня 2019 року.

Посадовець наголоси, що громадяни, які отримували у 2018 році доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримали спадок, подарунки, іноземні доходи та інші доходи, що підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, та доходи від осіб, які не є податковими агентами, зобов’язані подати до органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Декларантам було роз’яснено про порядок заповнення декларацій та проінформовано щодо розширення переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Також нагадала, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2018 року, податкову декларацію можуть подавати протягом 2019 року, а також що запроваджено електронний сервіс в «Електронному кабінеті» для громадян. Даний сервіс надає змогу направити податкову декларацію до контролюючого органу з копіями первинних документів, зокрема для використання права на податкову знижку.

На завершення, фахівець здійснила прийом декларацій від платників податків.

Крім того, слухачі отримали запитання що стосуються податкового законодавства

 

Провели робочу зустріч із питань наповнення бюджету місцевої громади

Збільшення надходжень до місцевих бюджетів – основна тема зустрічі заступника начальника Надвірнянського управління ГУ ДФС Оксани Пліщук із Верхньомайданським сільським головою Дмитром Ковалюком, що відбулася нещодавно. Оксана Пліщук наголосила на важливості визначення розмірів ставок місцевих податків і зборів, бо від цього залежить наповнення сільської казни, втілення соціальних програм тощо.

Заступник начальника Надвірнянського управління та сільський голова обговорили наявний податковий боргу із з податку на нерухоме майно, плати за землю та перспективи його зменшення.

Для забезпечення повноти декларування цьогорічних доходів мешканцями села, було вирішено спланувати спільні дії в організації кампанії “Декларування”.

Також, обговорили питання що стосуються роботи найманих працівників у суб`єктів господарювання, які працюють на території села, в правовому полі. Крім того, буде продовжена робота з виявлення суб’єктів господарювання, які користуються земельними ділянками без оформлення речових прав.

Також під час зустрічі було обговорено основні зміни у податковому законодавстві, які набрали чинності у 2019 році, та їхній вплив на наповнення бюджету громади.

Також вона зазначила, що сумісна робота з органами місцевого самоврядування дозволить забезпечити виконання затверджених показників розпису доходів місцевих бюджетів.

 Вирішували нагальні питання – з представниками ОТГ Надвірнянщини

У Надвірнянській РДА відбулася чергова зустріч з представниками територіальних громад. Обговорення наявних проблемних питань та шляхи їх вирішення відбулось за участі керівництва РДА, представників фіскальної служби та інших структур району.

Завідувач сектору обслуговування Марія Модіна відмітила, що сумісна робота з органами місцевого самоврядування за рахунок залучення платників до сплати податку на нерухоме майно, туристичного збору, плати за землю, легалізації доходів та трудової зайнятості   дозволить забезпечити виконання затверджених показників розпису доходів місцевих бюджетів.

Завідувач сектору ознайомила присутніх зі змінами податкового законодавства, внесених Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» у частині щодо внесення змін до рішень про встановлення туристичного збору або прийняття нових рішень в частині приведення їх у відповідність до вимог Закону України від 23.11.2018 р № № 2628 –VIII.

Марія Модіна зупинилась на основних положеннях щодо декларування доходів отриманих громадянами та самозайнятими особами в 2018 році.

Під час заходу представники територіальних громад та РДА отримали необхідну інформацію з актуальних питань.

 Представники фіскальної служби Надвірнянщини та Краснянської сільської ради обговорили перспективи наповнення бюджету громади

Аналіз бюджетних надходжень у територіальній громаді, вирішення нагальних проблем та недопущення втрат доходів скарбниці – основні питання робочої зустрічі, яка відбулася днями за участю начальника Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Василя Гнатюка, фахівців служби та в.о.голови Краснянської сільської ради Світлани Боднар.

Учасники заходу обговорили наявний податковий боргу із земельного податку з фізичних осіб та перспективи його зменшення.

Представники фіскальної служби та сільської ради проаналізували стан сплати самостійно задекларованих сум податку на доходи фізичних осіб. Для забезпечення повноти декларування цьогорічних доходів мешканцями громади, було вирішено спланувати спільні дії в організації кампанії “Декларування”.

Під час зустрічі окрему увагу присвятили проблемним питанням сільської ради, зокрема, використанню деякими суб’єктами господарювання неоформлених земельних ділянок або не за цільовим призначенням, що призводить до втрат місцевого бюджету.

Також під час зустрічі було обговорено основні зміни у податковому законодавстві, які наберуть чинності у 2019 році, та їхній вплив на наповнення бюджету громади.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!