Газета по-надвірнянськи
 

Прочани Лоєвої молились у Грушеві

29 березня 2019, 13:31 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 86 переглядів

23 березня на парафії села Лоєва організували прощу до села Грушева Дрогобицького району на Львівщині. Намірення цієї прощі – молитва за світлий розум українського народу у чесних і справедливих виборах гідного президента для України.

Із батьківською щирістю прочан зустрів о. Зіновій Майкут, який розповів про Грушівську ікону та джерело цілющої води, історія яких сягає понад два століття. Зараз криниця, про яку мовив священик, розміщена просто посеред каплиці, де колись росла верба, з дупла якої била цілюща вода. На гіллі цієї верби якраз висіла ікона Пресвятої Богородиці, щоправда, хто почепив її туди, невідомо й досі. Тільки напис внизу ікони свідчить, що вона намальована 1806 року народним іконописцем Стефаном Чаповським. Сьогодні це святе місце, прославлене багатьма чудесними зціленнями, відоме не тільки в Україні, але й далеко поза її межами.

Дата 26 квітня 1987 року, напередодні доленосних подій для нашої церкви і народу – виходу нашої УГКЦ з підпілля, привернула увагу до себе тисячі паломників. Богородиця з’явилася на балконі церковці, яку зі свого подвір’я побачила 12-річна дівчинка Марія Кізим. Матір Божа немов би закликала до пробудження, до дії. Дівчинка відразу розповіла про видіння своїй мамі. Звістка швидко набрала розголосу і вже до вечора на подвір’ї каплиці зібралися люди з усіх навколишніх сіл. Поява Богородиці немов благовістила розпад ненависної безбожної радянської тоталітарної влади.

Свої свідчення про зцілення у цьому місці люди залишають у спеціальній книзі – їх є 340. Зціляються прочани від безпліддя, раку, захворювань очей, ніг, виразки шлунку й німоти.

Багато цікавих історій розповіла також п. Віра Майкут, яка приймає прочан із США, Франції, Канади, шляхом спілкування з якими їй довелося вчити іноземну мову.

У часі прощі вірні приступили до Святої сповіді, адже, щоб мати світлий розум, необхідне чисте серце. Ця каплиця, з джерелом посередині, пригадує один момент із Святого Письма, де Ісус просить Петра зловити рибу, витягнути статир, заплатити за Нього і за себе. Тут, при джерелі ласк, кожен отримав прощення своїх гріхів та спільно з іншими випрошував ласк сокрушенного жалю для ближніх.

Після Літургії всі висловили щирі слова вдячності о. Зіновію за час, який він уділив. Отримавши Боже благословення та помолившись Хресну Дорогу, яку пожертвували за мир та власні намірення, прочани, сповненні віри і надії у світле майбутнє України, повернулися додому, інформує прес-служба Коломийської єпархії УГКЦ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!