Газета по-надвірнянськи
 

Шкільний булінг. Як йому протидіяти?

29 березня 2019, 12:32 | Рубрика: Освіта, Суспільство Версія для друку Версія для друку 67 переглядів

Це запитання все частіше тривожним дзвіночком лунає у батьківських серцях. Переживання підсилюють різні випадки проявів дитячої жорстокості, викладені у соцмережах та ЗМІ.

стоп

На щастя, у нашому районі прямих фактів булінгу не зафіксовано. Та все ж від них ніхто не застрахований. Тому найкращий захід – попередити його.

Із такою метою у Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з ініціативи дирекції закладу нещодавно провели загальношкільні батьківські збори за участі начальника Надвірнянського відділу поліції Миколи Сидорука і старшого інспектора ювенальної превенції Романа Гаврилаша. Керівництво школи ознайомило батьків із визначенням самого поняття булінгу (цькування) і його різновидами.

Працівники поліції не тільки доступно роз`яснили про відповідальність за прояви булінгу, а й порадили, як діяти, коли дитина стала булером або його жертвою. Розмова у форматі жвавого діалогу, безперечно, стала корисною для батьків. За словами старшого інспектора ювенальної превенції Романа Гаврилаша, подіб-ні профілактичні бесіди працівники поліції планують тричі на тиждень і в інших навчальних закладах Надвірнянщини.

Нагадуємо, що 18 грудня 2018 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої дитини каратимуть штрафом від 850 до 1700 грн. або громадськими роботами від 20 до 40 год. За повторні протягом року знущання – штраф від 1700 грн. до 3400 грн. або громадські роботи від 40 до 60 годин. У разі цькування неповнолітніми – покарання батькам.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу. Якщо керівник закладу освіти не повідомив правоохоронні органи про відомі йому випадки цькування серед учнів, для нього передбачений штраф – від 850 до 1700 грн. або виправні роботи до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Сподіваємось, що булінг ніколи не «завітає» у навчальні заклади краю і не набуде поширення серед української молоді.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!