Газета по-надвірнянськи
 

Слово Шевченкове і тепер до боротьби кличе

15 березня 2019, 13:22 | Рубрика: Ми - українці, Тема дня Версія для друку Версія для друку 191 переглядів

шевченко

Минулого четверга, 7 березня, у районному будинку культури відбулася святочна академія, присвячена вшануванню 205-ї річниці від дня народження славного сина України, одного зі світочів і найвеличніших представників української поезії та письменства, неперевершеного виразника ідеї і долі українства Тараса Григоровича Шевченка.

Його життєвий та творчий шлях усіяний зернами любові до рідної, ще тоді невільної держави, де всіляко знищували прояви і дух українства. За це й карався у степах Казахстану, але Великий Тарас зумів зберегти ту іскру любові до рідного і могутнього Дніпра, батьківської хати та вишневого садочка, до тих атрибутів, яким було сповнене тодішнє життя. І тепер – слово віще і могутнє Кобзареве лунало на барикадах та у вогні Революції Гідності і в окопах неоголошеної війни з Ро­сією. У Надвірній урочисте вшанування пам`яті поета розпочалося з літературно-музичної композиції «Живе у пам’яті Тарас», яку виконали учасники дитячої студії за інтересами «Зернятко» Пнівського будинку культури під керівництвом Галини Пуканюк та Ірини Гордійчук (на світлині 1).

шева

По-новаторському цікаво та барвисто представили життя і творчість Тараса Шевченка постановки аматорів сцени із Биткова (кер. Олена Годзюр) і драматичний колектив із Молодкова «Народні Джерела» (кер. Уляна Пилип`юк) (на світлині 2).

бандура

Твори Пророка виконували учні та викладачі Надвірнянської дитячої музичної школи: скрипалі під орудою Тетяни Полянчук, солістка і декламатор Антоніна Максим`юк та вокальне тріо «Барви» під керівництвом Олени Сільчук, ансамбль «Співаночки» (кер. Іванна Вінтоняк, концертмейстер Уляна Морозова) і бандуристка Оксана Гацько.

мама

Переможці районного огляду-конкурсу художнього слова, приуроченого 205-й річниці Тараса Шевченка, Олександр Пліщук (Лоївський сільський клуб), Михайло Мацібора (Пасічнянський СК), Христина Пилип’юк (Гвіздський СБК ), Юлія Романович (Ліснотарновицький СБК), Яна Возна (Тисменичанський СБК) та Антоніна Максим’юк (Надвірнянський РБК) продемонстрували щирість і чуттєвість під час декламування поезії. Неабияк вразив глядачів виступ середньої групи ансамблю танцю «Горянка» (кер. Богдан Скрипник). Святочна академія відбулася за сценарієм провідного методиста РБК Ганни Халак, ведуча – Галина Чуревич.

діти

Завершився святковий захід виступами муніципального оркестру народної музики «Аркан» Сергія Орла (кер. Володимир Остап`юк) і зведеного хору районного будинку культури під орудою заслуженого працівника культури України Яреми Павлика. Слова невмирущого «Заповіту» вселяли віру про те, що нашій державі вдасться здолати всі негаразди та стати рівними у колі світового співтовариства.

гляд

Славмо і повсякчас шануймо пам`ять титанів та велетнів українського духу, які своїм гострим словом не давали приспати дух українства у народу.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!