Газета по-надвірнянськи
 

Тимошенко розповіла, як влада заробляє на монетизації пільг

1 березня 2019, 13:40 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 13,279 переглядів

Тему монетизації пільг останнім часом активно обговорюють у ЗМІ. Дехто до цієї ініціативи ставиться скептично, провладна ж преса називає це інноваційним підходом та президентським ноу-хау. І в чомусь це правда. Адже вперше в історії незалежної України влада за бюджетний кошт намагається підкупити пільговиків, банально видаючи їм готівку. І, звісно, за збігом обставин, видавати її почнуть саме у березні – місяці, коли треба йти голосувати.

Але схоже, що наша влада вирішила скористатися заповітами, які пам’ятають ще з радянських часів, а саме Брежнєвське «Економіка має бути економною». Тому і вирішили провести, по суті, рекламну кампанію президента за державний рахунок, та ще й заробити на цьому. До речі, більшість кандидатів у президенти чомусь проігнорували це. Єдиним політиком, котрий не просто публічно засудив цю схему, а й розповів її суть, стала Юлія Тимошенко.

Під час зустрічі з виборцями в Одеській області Юлія Тимошенко нагадала, що питання тарифів на ЖКП сьогодні повністю контролює президент. НКРЕКП – орган, який визначає тарифи для споживачів, сформовано президентом. Постачальники послуг – компанії, які належать українським олігархам, котрі отримують на цьому надприбутки.

Тимошенко зазначила, що весь цинізм монетизації пільг полягає в тому, що влада усі ці гроші забере та перерозподілить між олігархами. Зроблено це буде за допомогою підвищення тарифів. Наприклад, у 2019 році газ дорожчатиме щонайменше двічі – з травня на 15%, а наприкінці року – ще на 25%.

Тобто уся монетизація пільг – це банальний примусовий кредит, за який кожному українцю доведеться платити з власної кишені. Адже гроші за пільги отримає частина населення, а тарифи збільшуватимуться по всій країні.

Що ми маємо на виході? Замість того, щоб зменшити тарифи, тим самим надавши можливість українцям потрохи гасити накопичені борги, влада робить все, щоб ці борги зробити ще більшими.

У той же час уже котрий місяць Верховна Рада не розглядає законопроект, запропонований Юлією Тимо­шенко та іншими депутатами, яким передбачена заборона на підвищення тарифів на комунальні послуги. Тобто провладна більшість народних обранців не поспішає завадити олігархам отримувати надприбутки за рахунок пересічних українців.

Денис ГОРОХОВСЬКИЙ,

політичний експерт ІНПОЛІТ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!