Газета по-надвірнянськи
 

Україна починається з тебе. В`ячеслав Чорновіл.

29 березня 2019, 12:23 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 69 переглядів

25 березня минуло 20 років з дня вбивства національного лідера В`ячеслава Чорновола.

чорновіл

25 березня 1999 року на бориспільській трасі вбито у підлаштованій автокатастрофі В`ячеслава Чорновола – саме у такій версії переконані активісти і патріоти Народного Руху України, який за ці два десятиліття зумів вистояти, а нині набрав другого дихання, значно омолодився та інтенсивно розбудовується як політична сила.

Цим самим не вдалося відвертим і прихованим антиукраїнським силам зупинити рух Чорноволових ідей, не вдалося поставити його рідну партію – Народний Рух України – на коліна. Цілком переконливою тезою й свідченням сьогодення є те, що справа Чорновола продовжується і живе у серцях і душах тисяч патріотів України.

Упродовж усіх цих років рухівці не переставали вимагати від влади ретельного і цілковитого розслідування обставин вбивства національного лідера, знайти та покарати виконавців і замовників убивства. Минулого року з вимогою до Генеральної прокуратури розслідувати вбивство Чорновола приєднався до рухівців і 301 народний депутат України. На превеликий жаль, натомість, як і раніше, у відповідь рухівці отримують ганебні відписки від Генпрокуратури. Кожна влада гальмує це розслідування. Народний Рух продовжує вимагати розслідування вбивства свого Лідера і не зупиниться у своїх справедливих вимогах, котрі стосуються національної справи. Адже безкарність одного з перших політичних убивств в Україні поклала сумний початок низці нерозкритих політичних злочинів.

Та в нинішні дні згадаймо пророчі слова В`ячеслава Чорновола:

«Якби мене запитали, чи жалкую я про те, як склалося моє життя, про відсиджені 15 років, я б відповів: анітрохи… І якби довелося починати все спочатку та вибирати, я б обрав життя, яке прожив».

В`ячеслав Максимович передав нам переконання, що Україну виведуть із кризи не «прагматики-господарники», чия політика вже зазнала поразки й призвела до погіршення в економіці, а професіонали-патріоти, які спираються на політичні структури. Чим швидше саме такі люди прийдуть до влади, у тому числі й до уряду, тим скоріше Україна стане державою достатку і добробуту. Нам потрібні сьогодні, стверджував наш Лідер, реформи, а не революції; сила закону, а не закон сили; добробут народу, а не всенародні злидні; суспільна злагода, а не затята ворожнеча; демократія, а не диктатура. Які б випробування нас не чекали, у цей вирішальний для долі України час Народний Рух, як завжди, на сторожі держави і демократії. Ми не хочемо розбрату, пророче заповідав В`ячеслав Чорновіл, між державною українською нацією і національними меншинами – росіянами, угорцями, румунами, поляками. Хай їм живеться добре на нашій землі. Але нехай вони шанують державу, громадянами якої стали, її державну мову і народ, серед якого їм судилося жити. Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе… Бо Україна починається з тебе.

Таким дороговказом і національно-державним орієнтиром мають стати для українців-патріотів Чорноволові пророчі слова.

Василь ШУЛЯК,

голова Надвірнянської районної

організації Народного Руху України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!