Газета по-надвірнянськи
 

«Володимир ІВАСЮК: обірвана струна»

15 березня 2019, 11:59 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 26 переглядів

Така щемлива і промовиста назва мистецької години-спомину у центральній районній бібліотеці, яку зорганізували працівники цього закладу культури та членкині районного відділу «Союзу Українок» 4 березня.

Івасюк-Вол

Саме цього дня виповнилось би 70 літ легенді української пісні, надзвичайно талановитому композитору і співакові Володимиру Івасюку. На жаль, не судилося йому зустріти славні ювілейні дати, тому що полинув у кращі світи ще 30-річним. Незважаючи на короткий життєвий шлях, залишив плідний творчий доробок: більше двох сотень пісень, симфонічних сюїт, камерних творів тощо.

Пам`ять про цього Героя України не згасає. Очільниця «союзянок» Надвірнянщини Ольга Багрійчук наголосила, що Володимир Івасюк мав всебічне обдарування. Митець гарно малював, творив поезію і пісні, прекрасно їх виконував, грав на фортепіано і гітарі. Він заклав підгрунтя для розвитку молодіжної української музики. Його знамениті пісні «Червона рута», «Водограй» завоювали популярність у всьому світі.

Бібліотекар Тетяна Гавриленко детальніше розповіла про життя і творчість композитора, проілюструвавши слайдами. Свої роздуми про нього висловили членкині СУ Марія Ковальчук, Ганна Зузанська, Ганна Кравчук. Союзянки с. Гвізд з нагоди ювілейного Дня народження Володимира Івасюка підготували музичний подарунок. Разом з ними Івасюкові пісні співали всі присутні. Звучали записи його пісень й у виконанні Василя Зінкевича, Софії Ротару, Віталія Козловського. А ще всі із задоволенням переглянули фільм про його творчість, яка стала яскравим надбанням нашого народу.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!