Газета по-надвірнянськи
 

Збережімо красу весни

1 березня 2019, 12:02 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 50 переглядів

Первоцвіти називають першою посмішкою весни. Саме вони, ніжні й тендітні, першими відчувають ще не зовсім тепле, але вже приємне проміння весняного сонця. Первоцвіти цвітуть тоді, коли ще на деревах немає листя. Так сонячне проміння безперешкодно потрапляє до самої землі, пробуджуючи їх.

квіти

Після довгих зимових місяців, перші квіти приваблюють своєю яскравістю та тендітністю. На жаль, великої популярності набув продаж маленьких букетів із первоцвітів, що завдає шкоди популяціям цих чудових рослин.

Зривання квіток призводить до втрати рослиною здатності генеративного розмноження, а сама цибулина пошкоджується… Це призводить до ослаблення популяції та зменшення її чисельності… Адже зривають, зазвичай, найбільші та найяскравіші рослини, які в майбутньому могли б запилитися й утворити якісне та здорове насіння. Також разом із квіткою часто зривають і її листя, що призводить до втрати рослиною здатності дихати, продукувати поживні речовини за допомогою фотосинтезу… Не варто забувати про комах, для яких пилок цих квітів є джерелом живлення у перші дні весни.

Найпоширенішими представниками первоцвітів, які ростуть в Україні та занесені до Червоної книги України, є підсніжник звичайний, шафран гейфеля (крокус), проліска дволиста, білоцвіт весняний, цибуля ведмежа (черемша), морозник (чемерник), сон широколистий (сон-трава).

ДП «Надвірнянський лісгосп» доводить до відома, що згідно зі ст 90. Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконне придбання та збут квітів, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу на громадян – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією незаконно добутого, і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Не залишаймося байдужими до природи, збережімо квітучу красу весни!

ДП «Надвірнянський лісгосп».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!