Газета по-надвірнянськи
 

28 квітня – Всесвітній День охорони праці

26 квітня 2019, 11:35 | Рубрика: Професійне Версія для друку Версія для друку 2,496 переглядів

За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату. Щодня у світі від них вмирають майже 5 тисяч осіб, у рік – від 2 до 2,3 мільйона осіб.

праця

Для запобігання нещасним випадкам на виробниц­тві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляють відповідні інструкції, правила з техніки безпеки тощо, вводять у штат інженера з техніки безпеки, а якщо це не є можливим, то його функції бере на себе або дублює начальник підрозділу, зміни, майстер чи бригадир. На жаль, це різко знижує якість контролю за дотриманням техніки безпеки. Статистика чітко показує, що найчастіші випадки травматизму на виробництві відбуваються, коли знижується увага працівника. Через недбальство виконавця робіт, правила техніки безпеки часто пишуться ціною здоров`я та життя працівників.

  • Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім Днем охорони праці, щоб привернути увагу світової громадськості до маштабів проблеми.

В Україні цей день отримав назву «День охорони праці» і відзначають згідно з Указом Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Лідія ЯЦЮК,

головний спеціаліст-експерт з умов праці відділу праці та

соціально-трудових відносин управління

соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!