Газета по-надвірнянськи
 

Акція на підтримку військовополонених моряків

5 квітня 2019, 11:55 | Рубрика: Благодійність, Тема дня Версія для друку Версія для друку 2,255 переглядів

Ейдер

У Музеї історії Надвірнянщини відбулась презентація картини «Повернення додому» Габріелли Ейдер – сестри наймолодшого військовополоненого моряка Андрія Ейдера. Захід пройшов у рамках всеукраїнського благодійного проекту допомоги військовополоненим морякам «Повернення додому». Свою підтримку полоненим морякам та їхнім родичам, зокрема, сім’ї Ейдер, висловили міський голова Зіновій Андрійович, учні шкіл Надвірної та жителі нашого міста.

Андрій Ейдер – наймолодший із 24-х членів екіпажів малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» (якраз на ньому служив Андрій) і «Нікополь» та рейдового буксира «Яни Капу».

Сім’я відважного юнака переїхала з Одеси до Надвірної півроку тому. Батько Дмитро Ейдер зі своєю дружиною Євгенією, яка є корінною надвірнянкою, вже 4 роки займається волонтерством.

  • Всеукраїнська акція підтримки полонених моряків почалася з картини Беати Куркуль «Маленький кораблик, повертайся додому», яку художниця намалювала у перші дні полону. Згодом, більше двох місяців митці зі всіх куточків України писали картини для кожного з 24-ох військовополонених. Взяла участь у цьому проекті і сестра наймолодшого полоненого моряка Андрія Ейдера – семирічна Габріелла. Її роботу разом з картинами інших художників виставили на благодійний аукціон. Придбав цей мистецький твір благодійник з Іспанії. Виручені кошти пішли на допомогу полоненим, а картина, подарована громаді міста Надвірна, зберігатиметься у Музеї історії Надвірнянщини.

Під час заходу міський голова Зіновій Андрійович від імені всієї громади Надвірної висловив слова підтримки сім’ї Андрія, а також усім військовополоненим та їхнім родичам і зазначив, що сьогодні така допомога і підтримка є дуже важливою, адже під час таких акцій ми зміцнюємо віру і надію полонених у найскоріше їх повернення додому. Міський голова наголосив, що Герої України, які перебувають сьогодні в російському полоні, стали одним із символів нескореності нашого народу. Їхні мужність, сила волі та вірність Батьківщині мають бути дороговказом у боротьбі за незалежність України.

Батьки Андрія Ейдера висловили слова подяки всім присутнім за підтримку. Учасники заходу також мали можливість не тільки побачити картину Габріелли Ейдер, а й взяти участь у флеш-мобі «Жовто-блакитний кораблик» та придбати благодійну листівку «Повернення додому» (за мотивами роботи Беати Куркуль).

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!