Газета по-надвірнянськи
 

Хай іскрить на сцені. Бо інакше і себе спалить, і державу

5 квітня 2019, 11:10 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 12,920 переглядів

Пожартували й досить. А тепер серйозно. Про Зеленського

«Кажуть, гумористичний талант Зеленського «аж іскрить». То краще нехай він іскрить на сцені. А як іскритиме на чолі держави, то може і себе спалити, і державу», – зазначив відомий дисидент та публіцист Іван Дзюба.

Російська пропаганда й частина українських ЗМІ протягом усієї виборчої кампанії волали: «Хто завгодно, тільки не Порошенко». Натомість у другому турі виборів ми бачимо чинного президента, хоча і з Володимиром Зеленським. Попри весь інформаційний бруд, який торкався навіть його родини, Порошенко продовжує змагання. А самі вибори, за загальним визнанням спостерігачів, у тому числі міжнародних, пройшли вільно і демократично.

А от про те, ким насправді є Зеленський, у своєму зверненні до українців ще перед першим туром застерегли люди, яких сміливо можна назвати цвітом нації. Це В’ячеслав Брюховецький, Юрій Вінничук, Петро Вольвач, Богдан Горинь, Микола Жулинський, Олександр Ірванець, удова Левка Лук’яненка Надія Лук’яненко, Павло Мовчан, Раїса Недашківська, Михайло Ратушний, Ірен Роздобудько, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак та інші відомі українці.

Голобородько – лише театральна маска Коломойського

У своїй спеціальній заяві вони наголошують, що виборці часом помилково асоціюють коміка з вигаданим героєм серіалу «Слуга народу» Голобородьком. Але це – театральна маска. «Не секрет, що кандидат у Президенти Зеленський – це проект одіозного олігарха Ігоря Коломойського, який розікрав мільярди доларів Приватбанку. І лише держава врятувала вкладників від втрати коштів, провівши націоналізацію», – йдеться у заяві.

Після цієї цинічної оборудки «головний режисер» Зеленського – Коломойський, нагадують інтелектуали, втік до Швейцарії. А коли ним зацікавилося вже й американське правосуддя, сховався в Ізраїлі, країні, яка не видає своїх громадян.

Також у зверненні підкреслюється, що телеканал Коломойського «1+1» перетворився на піар-агентство Зеленського. Олігарх, який «прагне уникнути відповідальності та знов отримати змогу паразитувати на державному бюджеті», вкидає награбовані кошти в українські вибори. Та і сам Зеленський згідно з розслідуванням програми «Схеми», на п’ятому році війни заробляє чималі гроші в Росії. І навіть отримує фінансування на свої проекти з бюджету держави-агресора.

«Зеленський усім своїм способом життя, офшорами, інформаційним і бізнес-ресурсом залежний від Коломойського, його телеканалів, юристів, режисерів і політтехнологів», – наголосили відомі українці.

Невже той, хто називав Україну «порноактрисою», стане її Президентом?

Крім того, підписанти звернення обурені українофобським змістом телевізійних ток-шоу Зеленського, – глузуванням з української мови та Томосу, порівнянням України з порноактрисою тощо. Пригадують йому й принизливі виступи перед Віктором Януковичем і лялькою Путіна Медведєвим, які відбувалися… у сауні. Ніде правди діти – Зеленський постійно виставляв українців в образі дурнуватих «гуцулів» і «хохлів-салоїдів». Заявляв зі сцени, що гасло «Слава Україні!» – то для галицьких туалетів. «Це не вигадки, а щаблі бізнес-кар’єри нинішнього кандидата», – заявили автори звернення.

Відомий дисидент радянських часів Іван Дзюба окремо наголосив, що хоч, на думку деяких, гумористичний талант Зеленського «аж іскрить», краще нехай він «іскрить на сцені». «А як іскритиме на чолі держави, то може і себе спалити, і державу», – зазначив він.

  • «Я не вірю, що український народ обере президентом своєї вистражданої держави людину, яка не знає України, не знає її народу, не знає її історії, її культури і позбавлена політичного мислення, підміняючи його «приколами», – сказав Іван Дзюба.

Технологія «Зеленський» реанімувала російський порядок денний на виборах

Поки Зеленський-кандидат тікав від питань журналістів, суспільство змогло побачити Україну, якої він хоче, у нових серіях «Слуги народу». У цій країні не існує російської агресії і війни, недоброзичливці – на Заході, всі україномовні персонажі – глитаї, зрадники або нацисти, «патріотизм» буває лише російськомовний, а держава розірвана на 28 шматків. Типова Малоросія.

«Фактично, за один день технологія «Зеленський» реанімувала російський порядок денний на виборах. Те, від чого, здавалося, відійшли ще в 2014 році, – зауважує журналіст і політичний експерт Ольга Лень. – По суті, його тези повторюють тези Януковича зразка-2004: «какая разница», кілька Україн, Схід проти Заходу».

Він уникав інтерв’ю з журналістами. Політтехнологи ховали Зеленського від людських очей, аби той зайвий раз не показав некомпетентність. Але вистачило і тих небагатьох випадків, коли він відповідав на питання лояльних до себе ЗМІ. Скажімо, Зеленський фактично пристав на путінську модель введення миротворців на Донбасі, заявивши, що вони повинні з’явитись на лінії зіткнення. А не на українсько-російському кордоні, як того вимагає зараз Україна та наш ключовий союзник – США.

Можливо, він просто не розуміє про що каже. Але це – ймовірний Верховний Головнокомандувач! Допустити до влади таку непідготовлену людину, залежну від олігарха, означатиме руйнування хиткої стабільності, яку ми маємо, в економіці – стрибок долара. Підрив міжнародної підтримки України. І, можливо – самої української державності.

Якими є слабкі місця Зеленського і в чому небезпека

Зеленський є абсолютно неготовим до тих викликів, які стоять перед країною та її керівництвом. Президент Росії не Галкін, а Путін. Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей, а не містер Бін. То як можна собі уявити Зеленського в ролі людини, яка представляє Україну на важливих міжнародних переговорах? Хто ляже на операцію під скальпель актора, який грає хірурга? Хто сяде в літак, де замість пілота артист, який знімався у ролі льотчика?

Коли ми говоримо про путінський сценарій, то маємо на увазі, що Путін хоче отримати саме такого слабкого і недосвідченого Президента України, як Зеленський.

Зеленський не самостійний і залежний від Коломойського. Найяскравішим доказом такої залежності є їхнє спільне володіння «Кварталом» та інформаційна політика каналу «1+1», який належить Коломойському. Канал надає необмежену підтримку Зеленському та є головним інструментом чорного піару проти Порошенка. У Коломойського – застарілий конфлікт з державою, він мститься Порошенку за націоналізацію Приватбанку, на яку той пішов, щоб врятувати гроші десятків мільйонів клієнтів.

Все це дає підстави розглядати можливе президентство Зеленського як серйозну загрозу послаблення України, повернення її в зону впливу Росії, згортання курсу на членство до Європейського Союзу та НАТО.

Олександр БОНДАРЕНКО.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!