Газета по-надвірнянськи
 

Інтелектуали попереджають про небезпеку Зеленського як «троянського коня»

19 квітня 2019, 10:58 | Рубрика: ВИБОРИ Версія для друку Версія для друку 3,629 переглядів

Моральні авторитети нації закликають українців не помилитися з вибором і підтримати Петра Порошенка

«Українці дивляться в прірву». Так написала польська газета Rzeczpospolita про результати першого туру виборів президента України, в якому найбільше голосів здобув шоумен Володимир Зеленський.

Про небезпеку приходу до влади абсолютно недосвідченого у політиці кандидата попереджають сьогодні й інтелектуали – письменники, науковці, діячі культури, дисиденти й інші моральні авторитети нації.

«Обрання президентом Зеленського, що досі не засвідчив найменшого розуміння політичних, економічних, культурних проблем України, при нинішньому складі парламенту може витворити вакуум (або параліч) влади. І цим із великою ймовірністю може скористатися Володимир Путін», – зауважують у своєму зверненні до народу перед другим туром учасники групи «Першого грудня».

Вони нагадують виборцям, що Росія, яка не змирилася з втратою України, використає найменшу нагоду, щоб тільки повернути над нею свій контроль І, на жаль, ситуація у самій Україні може агресору в цьому посприяти.

«Коаліція олігархів проти Петра Порошенка є начебто внутрішньо українською «розборкою». Проте мета змовників – помститися Порошенкові і звернути Україну з європейського шляху – підозріло збігається з метою Путіна», – наголошується у зверненні, яке підписали В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків.

Вони визнають, що Україні гостро потрібна нова політична еліта – сучасна, професійна й при цьому патріотична. Адже патріотизм є неод­мінною умовою збереження державності. Але фронтмен «Кварталу 95», який роками висміював «недолугість хохлів», навряд чи відповідає цим очікуванням.

«Ми віддавна виглядали появу в українському політикумі нових облич, які були б носіями нових непостколоніальних цінностей. Втім, небезпечною помилкою є вважати таким «новим обличчям» Володимира Зеленського», – наголошують інтелектуали.

Правозахисник Мирослав Маринович порівнює «нового» кандидата з троянським конем. «Він, дуже привабливий, стоїть перед воротами. І якщо ми його впустимо, то потім те, що було приховане, стане явним, піде в атаку. Я маю дуже серйозні підозри, що насправді за Зеленським стоять ті сили, які хочуть цілковитого реваншу в Україні», – підкреслює дисидент.

Разом із соратниками він нагадує, що у так званій «ЗЕкоманді», яка формує кампанію цього кандидата у президенти, ведуть перед колишні «регіонали». Зокрема, екс-активіст молодіжного крила Партії регіонів Дмитро Разумков.

«Перед нами розгортається малоросійський Антимайдан, який грає на совкових стереотипах і здатен вкотре розколоти українське суспільство. Ми стоїмо перед вибором: зберегти тяжко виборену свободу, іти обраним європейським шляхом – чи вертатися назад, з перспективою загрузнути в керованому з Кремля хаосі», – попереджають учасники групи «1 грудня».

  • Правозахисник Мирослав Маринович порівнює Зеленського з троянським конем. «Він, дуже привабливий, стоїть перед воротами. І якщо ми його впустимо, то потім те, що було приховане, стане явним, піде в атаку. Я маю дуже серйозні підозри, що насправді за Зеленським стоять ті сили, які хочуть цілковитого реваншу в Україні».

Наша держава – не перша, де результати виборів «рвуть шаблони» здорового глузду. На різних рівнях влади у світі вже обирали й комедіантів, і рокерів, і таких епатажних особистостей, як Дональд Трамп (хоч варто зауважити, що всі вони перемагали на виборах, вже маючи помітний політичний досвід). Проте західні демократії можуть собі дозволити такий ризик, адже мають великий запас міцності – як економічної, так і інституційної.

«Україна такої міцності не має – радше навпаки», – наголошують інтелектуали. І закликають виборців у такій небезпечній для держави ситуації бути особливо обачними та не помилитися з вибором. Бо хоча за п’ять років чинний президент Петро Порошенко й припустився багатьох помилок, але зберіг українську державність, переконав світ підтримувати Україну і вирвав її з імперських тенет Росії.

«Цей чоловік виніс на своїх плечах 5-літній тягар керування країною у стані війни і за цей час виразно посивів. Ми закликаємо президента широко спертися на народ, як свого часу зробив Президент США Франклін Делано Рузвельт. І віримо, що Петро Порошенко спроможний це зробити. А тому голосуватимемо за нього», – підсумовують моральні авторитети.

Тарас СТЕПАНЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!