Газета по-надвірнянськи
 

Обравши духовні піснеспіви, служать Творцю

12 квітня 2019, 12:11 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 391 переглядів

Важко уявити собі проведення Богослужіння без участі церковного хору. Своїм злагодженим багатоголоссям хористи гармонійно доповнюють священика, надаючи кожному вимовленому ним духовному слову смислове навантаження, значимість…

Відома у краї мисткиня, керівник уславленого хору «Феліціо», депутат Надвірнянської міської ради Наталія Пришляк зазначає, що нині у Надвірнянщині спостерігається розвій духовно-церковного мистецтва. Зокрема, у Надвірній гідно працюють великі і малі дорослі, молодіжні та дитячі творчі колективи, які очолюють Марія Рудяк та Оксана Кудлейчук; Надія Мацьків; Олеся Борищак (хор «Вервиця»); Наталія Наняк (жіноче тріо); Уляна Семенишин (хор «Благодатний вогонь»); Любов Стефанська (хор «Елеус»); Світлана Павлишин (літургійно-студентський ансамбль); Віктор Чудновський (чоловічий октет)… Щонеділі вони співслужать священикам під час Літургії, прославляючи у духовних піснях нашого Творця.

Минулого тижня очільники хорів міста і району, а також області мали чудову нагоду краще заглибитися у сутність вибраного ними мистецтва за допомогою духовних наставників викладачів Українського католицького університету зі Львова ієромонаха, студита о. Луки Михайловича та літургіста, упорядника церковних текстів о. Василя Рудейчука, які на запрошення протопресвітера Надвірнянського протопресвітеріату УГКЦ о. Андрія Бакоти завітали до Надвірної.

У п`ятницю духовні отці провели практикум у районному будинку культури, а також спільно із хором «Феліціо» під орудою Наталії Пришляк співали Хресну Дорогу в соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії, під час якої давали духовні науки для парафіян. У суботу інтерактивний практикум провели у приміщенні Надвірнянської міської ради, куди з`їхалися також хористи з обласного центру, ввечері – нічні чування з духовними науками в Соборі УГКЦ. У неділю, 7 квітня, на храмове свято в соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії духовні отці зі Львова співслужили священикам на утрені та у святковій Літургії.

– Метою наших інтерактивних майстер-класів із літургійної музики є те, щоб пробудити в керівників хорів, людей, котрі займаються церковною музикою, передусім, усвідомлення, що таке насправді церковна музика, – мовив о. Лука. – Водночас наш практикум проводимо у контексті реколекцій при соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Розповідаємо про важливість посту; знайомимо із малознаними піснеспівами, які майже не виконують у церквах, заохочуючи реґентів відкрити для себе цю давню музику. Ми не лише навчаємо теоретично, але й пробуємо разом співати під час спеціальних зупинок. Прикметно, що о. Лука співпрацює із відомим хором «Київ», де керівником Шевченковий лауреат Микола Гобдич, уродженець Биткова, який проявляє дуже велике бажання записувати цю музику, наголосив священик.

У контексті літургійного року «Постова тріодь» є періодом, що обіймає 9 тижнів, що заповнені певними літургійними текстами, які церква молиться на утрені, вечірні, за допомогою яких парафіяни переосмислюють весь шлях, пройдений Ісусом перед Воскресінням, а також період приготування перед Воскресінням. Про «Постову тріодь» учасникам практикумів розповів о. Василь, який походить із давньої дяківської родини, котра своїм корінням сягає ХVI століття. Він – кращий літургіст греко-католицької церкви, працює у Патріаршій літургійній комісії УГКЦ, а також продовжує трудитися над багатьма богослужбовими текстами.

Підсумовуючи реколекційні практикуми, о. Лука зауважив: – Важливо, щоб крізь призму літургії ми могли заглибитись у важливі складові літургійного благочестя. Музика має наближати нас до Бога. Ми є служителями музики. І, правильно служачи, ми служимо Богові. Бо кожна людина, поставлена Всевишнім у певний життєвий контекст, служить Богові. Тоді життя наше набуває цілісного змісту.

Дарина ОЛЕСЬ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!