Газета по-надвірнянськи
 

Погасіть борги за комуналку, щоб не переплачувати

19 квітня 2019, 14:24 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 415 переглядів

У травні набуває чинності новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги», який передбачає накладення пені за невчасну сплату комунальних платежів, у т. ч. і за електроенергію. Яка відсоткова ставка пені, якого боргу вона стосуватиметься, як уникнути нарахувань та інші незрозумілі моменти роз’яснює директор енергопостачальної компанії ТОВ «Прикарпатенерготрейд» Олег ДАЦКО.

1. Чим зумовлене таке нововведення, зокрема, нарахування пені за невчасну оплату комунальних послуг?

– Норма про накладення і стягнення пені на борги за комуналку передбачена Законом України «Про житлово-комунальні послуги». Автори закону вважають, що це дозволить дисциплінувати українців, адже, як і будь-який інший товар, комунальні послуги, спожита електроенергія, газ, вода повинні бути оплачені повністю і вчасно, адже борги українців за комунальні платежі нерідко складають кілька десятків мільярдів.

2. Яка пеня чекає прикарпатців за невчасну оплату за спожиті комунальні послуги?

– Розмір пені – 0,01% боргу. Наприклад, якщо сім’я платить у середньому 1500 грн. за комуналку в місяць, то один день прострочення оплати коштуватиме їм 15 копійок. Така пеня майже не відчутна. За 30 днів прострочення жителям доведеться заплатити зайві 4,5 грн., але з ростом «тіла» заборгованості ростиме й сума пені. Тому в ТОВ «Прикарпатенерготрейд» радять не загострювати ситуацію з боргом і намагатись оплачувати рахунки вчасно.

3. Яка категорія споживачів підпадає під нарахування пені?

– Санкції за прострочення оплати комунальних рахунків поширюватимуться на всіх, хто отримує комунальні послуги і хто не оплатить комуналку вчасно. Вони стосуватимуться як приватних осіб, так і корпорацій чи ОСББ.

4. Чи є винятки із правил нарахування пені?

– Санкції не нараховуватимуть лише у двох випадках, які обов’язково повинні бути документально підтверджені:

1) якщо клієнту заборгували виплату заробітної плати;

2) за наявності заборгованості держави за надані пільги та житлові субсидії.

Документи, які підтверджують хоча б одну із двох обставин, потрібно представити постачальнику електроенергії у Центр обслуговування клієнтів за місцем проживання клієнта.

5. З якого числа нараховуватимуть пеню?

– Що стосується рахунків за електроенергію, то їх потрібно оплачувати до 20 числа місяця, наступного за звітним. Наприк-лад, якщо клієнт споживає електроенергію у травні, то оплатити її він має до 20 червня, спожиту у червні електроенергію слід оплатити до 20 липня і т. д. Якщо ж до 20 червня клієнт не оплатив рахунки за споживання енергії у травні, то 21 червня йому нарахують перші 15 копійок пені.

6. Чи нараховуватимуть пеню на старий борг?

– Нарахування та стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги здійснюватимуть на суму заборгованості, яка утворилася із 1 січня 2019 року.

ТОВ «Прикарпатенерготрейд» не накладатиме пеню на борг, що утворився за попередні роки, лише на ту суму, яку клієнт заборгував за електроенергію безпосередньо ТОВ «Прикарпатенерготрейд».

7. Де можна уточнити інформацію про свою заборгованість?

– 1) у системі «Персональний кабінет» на сторінці офіційного сайту компанії ТОВ «Прикарпат-енерготрейд» (https://my.pret.com.ua/);

2) на рахунках за електроенергію, які контролери або листоноші приносять клієнтам;

3) у системі «Мобільний банкінг», якщо Ви є клієнтом Приватбанку;

4) у відділеннях «Ощадбанку» або ж «Укрпошти»;

5) при зверненні у Кол-центр ТОВ «Прикарпатенерготрейд» за номерами: 067-50-40-200, 066-50-40-200.

8. Які оперативні канали можна використовувати для оплати рахунків за електроенергію?

– Щоб не сплачувати за електроенергію зайві гроші та завжди контролювати свої розрахунки ТОВ «Прикарпатенерготрейд» радить користуватись такими оперативними сервісами для оплати:

1) найпопулярніший із них – «Персональний кабінет» на сайті ТОВ «Прикарпатенерготрейд» за адресою: https://my.pret.com.ua/. Сьогодні ним користуються більше 64 тисяч жителів нашої області.

2) Інтернет-банкінг «Приват 24» та Monobank, систему Інтернет-розрахунків Portmone.com, де можна налаштувати сповіщення, які щомісяця нагадуватимуть про необхідність оплачувати рахунки.

3) автосписання з рахунків у веб-банкінгу «ПриватБанк» та «Ощадбанк», яке вноситиме платіж щомісяця без вашого втручання.

9. Як уникнути нарахування пені?

– У першу чергу, потрібно зрозуміти чи є сформований раніше борг за електроенергію або інші комунпослуги і погасити його повністю якнайшвидше. Надалі важливо контролювати власні розрахунки й оплачувати їх регулярно до 20 числа кожного місяця, не допускаючи утворення нової заборгованості. Щоб перестрахуватись, можна налаштувати послугу автосписання із рахунку в веб-банкінгах, налаштувати нагадування-сповіщення у своїх смартфонах.

Прес-служба ТОВ

«Прикарпатенерготрейд».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!