Газета по-надвірнянськи
 

«ПРОБУДИСЬ, ДУШЕ, …»

5 квітня 2019, 10:35 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 624 переглядів

Тривають дні Великого посту… Це час молитви, роздумів, покаяння, примирення з рідними, близькими. Час, коли кожен із нас має можливість виблагати у Господа відпущення своїх гріхів і достойно причаститися святих Христових таїн. Час Богослужінь, що спонукають до глибоких роздумів над терпінням Ісуса Христа. Час Хресної Дороги…

Хресна-дорога_Пасічна

Березневий день котився до заходу, коли до церкви святої мучениці Параскеви у Пасічній завітали студенти Івано-Франківської Духовної Семінарії.

У покорі схилили голови парафіяни, серед яких чимало дітей. Мертва тиша… Та раптом церкву сколихнув ангельський спів чотирьох семінаристів, які прибули на Хресну Дорогу. Здавалось, на мить, що парафіяни опинились у казці, такій чудовій, неповторній і бажаній для кожного серця та душі. Кінець кожної стації супроводжувався духовними великопостними піснями. Люди ревно молилися, били поклони, роздумували над своїми вчинками та гріхами, мимоволі пригадуючи, чи не скривдили когось словом, вчинком, недобрими помислами, справами. Ніжні, зворушливі і такі чудові мелодії, здавалось, хотіли вирватися зі стін церковці і полинути в небеса. Старші парафіянки мимоволі витирали сльози з очей, ствердно похитуючи головами, насолоджуючись співом.

Великопостними піснями радували парафіян брати-семінаристи Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. священномученика Йосафата. Гурт має назву «На крилах». Учасники гурту: Олексій Стронський (ІV курс), той, який проповідував Слово Боже, родом із Бучача, перший тенор; Павло Момот (IV курс), родом із Богородчан, другий тенор; Святослав Данилець (ІІ курс), родом з Калуша, баритон; Ярослав Пастушак (І курс), родом з Городенки, бас. Вони є учасниками семінарійного хору «Благовіст».

Березневе сонце щедро посилало останні промінці у церковцю. Один тепло зігрів Ісусове обличчя на великій іконі. На мить усім здалося, що Ісус щось шепоче, дякуючи за ангельський спів, щирі і ревні молитви. Особливо він зупинив свій погляд на діточках, леліючи їх ласкою і теплом.

Семінаристи привезли з собою чудову і повчальну духовну літературу, мощі сященномученика Йосафата. Парафіяни мали можливість придбати релігійні книжечки, мощі. Парох церкви святої мучениці Параскеви отець Олексій Гуляк щиро подякував семінаристам за проведену Хресну Дорогу, заявляючи, що в майбутньому вони стануть справжніми проповідниками, сіячами Слова Божого і виблагають у Господа кращої долі для нашої безталанної України.

Студенти семінарії побували ще у церкві верховних апостолів Петра і Павла, де їх з нетерпінням чекали віряни.

Парасковія ЛАХВА,

учителька Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст.

Світлина Романа ГАЛЮКА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!