Газета по-надвірнянськи
 

Самі можемо і мусимо врятувати життя дорогої нам людини

26 квітня 2019, 11:41 | Рубрика: Акцент, Професійне Версія для друку Версія для друку 2,866 переглядів

або Зуміти помітити випадкову «чорну мавпочку» серед «гурту гравців у білому»

Минулої п`ятниці на базі навчально-курсового комбінату НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» провели семінар з перейняття позитивного досвіду організації роботи з охорони праці та профілактики виробничого травматизму, приурочений відзначенню Дня охорони праці в Україні під гаслом «Безпечне і здорове майбутнє праці».

нгву

Його організаторами виступили НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта», Управління Держпраці в Івано-Франківській області та Фонд соціального страхування України в Івано-Франківській області. Окрім працівників служби охорони праці та пожежної безпеки Бізнес-підрозділу (Захід) ПАТ «Укрнафта» у семінарі взяли участь керівники служб охорони праці підприємств Надвірнянського району та керівники структурних підрозділів НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Початок семінару ознаменувався емоційною родзинкою: колеги привітали з днем народження страхового експерта з охорони праці Надвірнянського відділення Фонду соцстраху Ганну Гутин.

Начальник Управлін­ня Держпраці в Івано-Франківській області Ігор Росипайло, вітаючи учасників цього заходу, звернув увагу на важливість і необхідність впровадження міжнародних стандартів охорони праці та ризико-орієнтованого підходу у цій галузі, який сприяє визначенню умов і місць травматизму та його профілактиці. Він нагадав про щоденну потрібність роз`яснення правил охорони праці і безпеки життя серед учнів у навчальних закладах, а також у кожній сім`ї, приклад у чому мають подавати батьки своїм дітям.

– У ПАТ «Укрнафта» і в НГВУ «Надвірнанафтогаз», зокрема, визначальну роль відводимо питанням охорони і безпеки праці, – відзначив операційний менеджер НГВУ «Надвірнанафтогаз» Андрій Андріїв. – У цей напрямок вкладаємо чимало праці, зусиль та коштів. Тому й маємо певні здобутки і позитивний досвід з організації з охорони праці на підприємстві, яким охоче ділимося з колегами з інших підприємств. Приміром, наше підприємство торік стало переможцем Всеукраїнського галузевого конкурсу з охорони праці.

Про впровадження ризико-орієнтованого підходу поінформував Богдан Мельник – начальник відділу нагляду в нафтогазовому комплексі та гірничо-рудній промисловості Управління Держпраці України в Івано-Франківській області. Його провідні тези – створення й дотримання здорових і безпечних умов праці – як стратегічне завдання служб охорони праці, так і кожного виробничника та працівника.

Начальник відділу профілактики страхових випадків – страховий експерт з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області Василь Соф`як доповів про стан виробничого травматизму в нашій області за 2018 рік та роль служби охорони праці підприємств у посиленні профілактичної роботи щодо запобігання виробничого травматизму. З аналізу стану виробничого травматизму у галузях господарства Прикарпаття довідуємось, що 60 відсотків нещасних випадків стаються внаслідок організаційних причин, тобто, просто, дохідливою мовою, через нашу неувагу, поспішливість та ігнорування затвердженими (і на жаль, писаними кров`ю і летальними випадками упродовж десятиріч) інструкціями і правилами техніки безпеки з боку посадових осіб та рядових працівників. Відзначив як позитив, що з 1 квітня ц. р. у Надвірнянському відділенні Фонду соцстрахування працює страховий експерт з охорони праці Ганна Гутин, зауважив також важливість якісного, вчасного і з вимогами чинного законодавства укладення і дотримання договорів цивільно-правового характеру.

Тетяна Николайчук – начальник Надвірнянського відділення Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області доповіла про співпрацю Фонду з комісіями соціального страхування підприємств та установ, а також поділилась досвідом щодо контролю та моніторингом за виплатою за листками непрацездатності і проведення перевірок щодо достовірності перебування працівників «на лікарняному». Вона запропонувала передбачати у колективних договорах потребу й обсяг коштів підприємств та установ для профілактики захворювань (зокрема, для вакцинування гострих вірусних захворювань, кору тощо) і порекомендувала учасникам семінару скористатися самим і запрошувати перейняти позитивний досвід з охорони праці надвірнянських нафтовиків у трудових колективах підприємств Прикарпаття.

у-музеї

Про передовий досвід НГВУ «Надвірнанафтогаз» в організації роботи з охорони праці та профілактики виробничого травматизму розповів Олег Самелюк – начальник служби охорони праці та пожежної безпеки Бізнес-підрозділу (Захід) ПАТ «Укрнафта», наголосивши, що основним для нафтовика-виробничника повсякденно залишається увага і бережливе ставлення до життя і здоров`я кожної людини і кожного працівника. Він закликав учасників семінару як відповідальних керівників берегти себе і своїх дітей. Розповів Олег Самелюк і про «10 золотих правил» з охорони праці, які вже діють у НГВУ «Надвірнанафтогаз» декілька років, про систематичну перепідготовку керівників виробничих підрозділів з охорони праці. На підприємстві згідно з корпоративною програмою недопущення нещасних випадків преміюють виробничі підрозділи смартфонами, фірмовими курточками тощо. Уже другий рік тут діє послуга «Лікар з доставкою», за якою виробничники на робочих місцях користуються послугами лікаря у галузі дослідження і профілактики серцево-судинних захворювань. Позитивно зарекомендували себе картки про небезпечні місця праці, за якою про охорону праці і безпечні умови дбають самі виробничники-нафтовики. Учасники семінару переглянули відеофільм про минулорічний конкурс «Кращий за професією» серед виробничників ПАТ «Укрнафта». Олег Самелюк наголосив, що девізом-вимогою очолюваної ним служби та кожного виробничника залишається «Сама людина має навести лад у своїй голові» щодо обережності і дотримання вимог правил техніки безпеки.

  • Неабияке зацікавлення та емоційне пожвавлення викликав відеоролик, перед початком показу якого Олег Самелюк запропонував учасникам семінару уважно рахувати кількість гравців м`ячем у білому. Усі стежили-рахували згаданих гравців, а от на наступне запитання ведучого, чи помітили вони мавпочку у чорному, яка мов би непомітно промайнула поміж гравцями, мало хто відповів ствердно. А оця випадкова мавпочка і є суворим нагадуванням і прототипом несподіваної і неочікуваної небезпеки, яка чатує на нас чи не на кожному кроці на виробництві та в побуті і котру ми, на жаль, часто «у погоні за основним» не помічаємо. Отож уміймо стежити у своєму повсякденні – під час праці на підприємстві і вдома – не лише «за гравцями у білому», але й і за … «чорною мавпочкою». Тоді наша праця стане безпечною і здоров`я неушкодженим.

Учасникам семінару Олег Самелюк презентував «Теорію розбитих вікон», згідно з якою від малих, дріб`язкових, мов би незначних порушень, дисципліни, охорони праці, неохайності, незначних крадіжок, які не хочемо помічати та яким потураємо, шлях веде до більшого зла – серйозних порушень і аж до злочинів. Тому варто, як мовиться, у корені вчасно присікати найдрібніше зло і неувагу.

Під час презентації «Захист шкіри – це ефективна профілактика захворювань» представник компанії «Захист ЛТД» ознайомив із десятком видів кремів іноземного виробництва різного призначення для захисту шкіри робітників-виробничників, а також запросив підприємства й організації, установи до співпраці на договірних засадах.

макет

Мега цікавим та корисним виявився майстер-клас «Основи надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах», який провів Володимир Яцків, викладач хірургічних дисциплін Івано-Франківського базового медичного коледжу, волонтер благодійної організації «Сила Прикарпаття». Цей фахівець уже вкотре дивує, захоплює і практично спонукає як керівників виробничих підрозділів, так і кожного виробничника, працівника, кожного з нас – вміти спокійно у перші секунди і хвилини надати потрібну невідкладну домедичну допомогу потерпілому, тобто до приходу-приїзду медиків. Такі уроки життя – практичні і доступні – надто потрібні і важливі у наш час. Бо, насправді, своїми закликами, а по суті доброзичливими вимогами «Твої руки можуть врятувати життя дорогої тобі людини», «Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Але й нічого не робити – помилка», «Усміхнись! Твої руки можуть врятувати життя» лікар-волонтер Володимир Яцків запрошує, рекомендує і настійливо вимагає у своїй авторській лікарсько-профілактичній листівці зберегти здоров`я кожному з нас. Коротка пізнавальна екскурсія у минуле нафтовидобутку, яку провів на базі Музею нафтопромислів Галичини голова благодійного фонду «Музей нафтопромислів Галичини» Ігор Гузійчук, стала приємністю завершення семінару. Усі гості відзначили високий рівень організації заходу, корисність та актуальність отриманої інформації. Представники служб охорони праці Надвірнянщини високо оцінили підходи до роботи з охорони праці в ПАТ «Укр­нафта», сучасний кабінет охорони праці НГВУ, облаштування вахтових містечок нафтовиків, зауважили, що почерпнули чимало важливого і потрібного для себе такого, що варто впроваджувати на інших підприємствах Надвірнянщини і Прикарпаття.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Світлини Тараса ПОЛАТАЙКА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!