Газета по-надвірнянськи
 

Стримба – в умовах сьогодення

26 квітня 2019, 11:48 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 1,264 переглядів

Село Стримба, яке розкинулося по сусідству з Надвірною, живе своїми турботами і викликами.

Голова, виконавчі апарат та комітет, депутати сільської ради своїм найосновнішим завданням вважають створення комфортних умов для проживання людей й всієї необхідної та зручної інфраструктури і максимальне залучення інвестицій, зокрема, вже невдовзі розпочнеться будівництво сонячної та вітрової електростанцій, де надано землю в оренду.

стримба

Найосновніша проблема, як зазначив сільський голова Любомир ДУБІЩАК, це є вивезення та утилізація твердих побутових відходів і спалювання сухої трави.

– Хотілося, щоб жителі села підходили до цього питання більш відповідально. Якщо ситуація і надалі не змінюватиметься, то доведеться вживати жорсткіших заходів, як наприклад, запроваджувати штрафи чи інші санкції. – Також триває робота із виготовлення нової грошової оцінки землі та землеустрою до генерального плану населеного пункту.

– Як, на мене, спільним завданням для влади на всіх рівнях і пріоритетом в соціально-економічному житті має стати те, щоб люди жили у достатку і комфорті та з впевненістю у завтрашньому дні, – переконаний очільник Стримби.

– У Стримбівській сільській раді повсякчасно звертають увагу на запити односельчан, які потребують дороговартісного лікування. Для зручності людей провели і вуличне освітлення, яким охопили більшу частину населеного пункту. Подекуди існувала потреба в опорах, але за кошти сільського бюджету нам вдалося це вирішити. Також проводимо роботи з укріплення берега річки Стримба та водовідведення стічних вод.

Наступний 2020 рік повинен стати для нашої держави часом остаточного завершення реформи децентралізації і формування об’єднаних територіальних громад. Стримба згідно із Перспективним планом, який затверджений обласною радою і Кабінетом міністрів України, входить до ОТГ із центром у м. Надвірна. За словами Любомира Дубіщака, це питання вже виносили на обговорення громадських слухань та сесії сільської ради. Однак позитивного рішення не прийняли. Громада уже має досвід приєднання до Лоєви у часи Радянського Союзу.

Завдяки тому, що через населений пункт проходить дорога національного значення Н 09 Львів – Мукачево, дорожнє покриття відновлено і перебуває у відмінному стані.

– Перед нами постала проблема облаштування тротуарів, так як пересуватися узбіччям було доволі важко і небезпечно. Роботи проводили у 2018-му, а в 2017-му депутати сільської ради погодили виділення 100 тис. грн. на співфінансування для ремонту цієї дороги. Велика заслуга у цьому стримбівчан, які неодноразово зверталися до районної державної адміністрації та районної ради, сільської ради і збирали підписи, щоб влада якомога швидше відреагувала, бо, передусім, учні змушені були ходити до школи по проїжджій частині, наражаючи себе щоденно на небезпеку. Необхідно ще облаштувати тротуар біля церкви, де зробили основу, але не заасфальтували.

Дохідну частину бюджету формуємо за рахунок податків, які сплачують фізичні та юридичні особи, акцизів на паливо та реалізацію спиртних і тютюнових виробів. Питому вагу видатків займають заробітна плата й оплата за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії.

Важливим аспектом у Стримбі є розвиток спорту і культури та створення умов для заняття фізкультурою. Футбольна команда «Страгора» неодноразово ставала переможцем різноманітних змагань і турнірів із футболу. Завдяки спільним зусиллям обласних та районних держадміністрацій і рад вдалося встановити дитячий ігровий майданчик та майданчик із синтетичним покриттям для гри у міні-футбол. Хор і вертеп с. Стримба нагороджені дипломом за участь в єпархіальному різдвяному фестивалі у Коломиї «Ой радуйся, земле» та посіли 3-є місце у районному огляді-конкурсі. Як ми пересвідчилися, у Стримбі докладають максимальних зусиль для вирішення потреб односельчан і вирішення у міру наявних фінансових можливостей першочергових викликів.

Оскільки розмова відбувалася у переддень світлого свята Великодня Любомир ДУБІЩАК передав найщиріші вітання односельчанам, а слова вдячності – воякам-стримбівчанам, які стримали і надалі стримують наступ російського ворога на сході України.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Дорога громадо Стримби!

Прийміть найщиріші віншування та побажання з нагоди світлого свята Христового Воскресіння!

Цей день служить для нас ще одним нагадуванням про торжество християнського духу та благодаті і яскраво свідчить про Божу любов до людства. Віримо, що це увіковічнює початок нового життя для наших родин та рідної країни, символізуючи мир і всілякі гаразди.

У ці радісні та благодатні Великодні дні хочу побажати всім односельчанам, а особливо, медикам, освітянам, депутатам різних рівнів, працівникам бюджетних установ, і виконавчого апарату, депутатам і членам виконкому сільської ради, закладів культури, воїнам, молоді, спортсменам, духовенству, підприємцям усіляких гараздів, міцності духу, сердечного тепла, пасхальної радості, здоров’я, благодаті, милості, душевного просвітління. Нехай ангел закриває Вас своїм великим, надійним крилом від усіх негод, а думки і помисли будуть світлими, щастя приходить у дім з кожним світанком.

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!