Газета по-надвірнянськи
 

Триває кампанія декларування доходів

12 квітня 2019, 11:40 | Рубрика: Інформує ГУ ДПС в Івано-Франківській області Версія для друку Версія для друку 353 переглядів

Залишилось менше місяця для декларування громадянами доходів, одержаних упродовж 2018 року. Про її особливості на прес-конференції 8 квітня розповів начальник Надвірнянського управління ГУ ДФС в області Василь Гнатюк.

– Нагадую, що відповідно до норм Податкового кодексу України необхідність подання декларації у платників податків виникає при отриманні: доходів не від податкових агентів. До них відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї 1-го та 2-го ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини, за якими не сплачено податок на доходи фізосіб і військовий збір, та інші; доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. Серед них, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі, якщо його сума перевищує 25 % однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів; іноземного доходу та в інших, передбачених Кодексом випадках.

Звертаю увагу, у 2018 році до Кодексу внесені зміни, якими розширено коло платників, котрі зобов’язані подавати декларацію. Включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені Кодексом податки і збори зобов’язані отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб-платників єдиного податку 4-ої групи (пп. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Декларацію подають не лише з метою декларування доходів, а й щоб скористатися правом на отримання податкової знижки. У 2018 р. до Кодексу внесені зміни, якими розширено коло платників, котрі мають право подати декларацію на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу); у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі, якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом (п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 Кодексу).

Заздалегідь декларуйте свої доходи, не відкладайте заповнення і подання декларації на останній день.

***

За станом на 1 квітня ц. р. декларанти подали 71 обов’язкову декларацію, задекларовано майже 5 млн. грн. Із задекларованих доходів сплатять 235,1 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 19,6 тис. грн. військового збору. Також подано 255 декларацій із метою отримання податкової знижки, відшкодовано 78,3 тис. грн. В основному подані декларації стосуються відшкодувань плати за навчання у навчальних закладах.

***

У Надвірнянському районі до зведеного бюджету протягом трьох місяців ц. р. надійшло понад 252 млн. грн., що на 34,6 млн. грн. перевищує минулорічні надходження. Позитивна динаміка надходжень як до державного, так і до місцевих бюджетів: до державного надійшло майже 176 млн. грн., до місцевих – 76,5 млн. грн.

Значну питому вагу платежів до держбюджету складають:

  • рентна плата за користування надрами – 135,9 млн. грн. (приріст до січня-лютого 2018 р. – 8,5 млн. грн.);
  • податок на доходи фізичних осіб – 16,5 млн. грн. (за січень-березень 2018-го більше на 3,5 млн. грн.);
  • податок на додану вартість – 12,5 млн. грн. (на 4,4 млн. грн.); військовий збір – 4,8 млн. грн. (на 1 млн. грн.);
  • податок на прибуток – 3,5 млн. грн. (на 2,4 млн. грн.).

Значну питому вагу платежів до місцевих бюджетів складають:

  • податок на доходи фіз­осіб – 48,3 млн. грн. (за січень-березень 2018 р. більше на 9,5 млн. грн);
  • земельний податок – 8,7 млн. грн. (на 1,8 млн. грн.);
  • єдиний податок – 7,5 млн. грн. (на 2 млн. грн);
  • акцизний збір – 1,2 млн. грн. (на 47 тис. грн. більше);
  • податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – 622,9 тис. грн. (на 210 тис. грн.);
  • рентна плата за користування надрами – 7,6 млн. грн. (за січень-лютий – на 1,5 млн. грн.).

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!