Газета по-надвірнянськи
 

Ухвалили на громадських слуханнях

12 квітня 2019, 12:09 | Рубрика: Реформи, У міській раді Версія для друку Версія для друку 13,383 переглядів

Минулої п`ятниці, 5 квітня ц. р., у міській раді за участі 35-ти зареєстрованих громадян, жителів Надвірної, а також Лоївського сільського голови Ярослава Зварича та представника Ліснотарновицької сільської ради, діловода Христини Насадюк відбулися громадські слухання з питань добровільного об`єднання територіальних громад у Надвірнянську ОТГ (об`єднану територіальну громаду) з адміністративним центром у Надвірній згідно з Перспективним планом Івано-Франківської області, затвердженим Кабінетом Міністрів України від 13 жовтня 2015 р. Власне проведення слухань регламентовані відповідним рішенням міської ради від 14 лютого 2019 р.

децент

Головував на громадських слуханнях секретар міської ради Тарас Пекарський, а ще одного працівника апарату міської ради Наталію Пилип`юк обрали секретарем.

На порядку денному – питання про підтримку добровільного об`єднання громад у Надвірнянську ОТГ, ініційоване Надвірнянським міським головою Зіновієм Андрійовичем. Керівник міста на початку свого спілкування з учасниками громадських слухань нагадав, що основні принципи об`єднання, зокрема, добровільність, збереження територій та інші викладені у Стратегії розвитку та проекті Статуту потенційної Надвірнянської ОТГ. Як активний член обласної робочої групи з проведення адміністративно-територіальної реформи Зіновій Андрійович водночас зауважив, що протягом 2015-2017 років на рівні держави ухвалено цілу низку важливих законодавчих актів, спрямованих на ефективне проведення децентралізації й утвердження спроможних в усіх відношеннях територіальних громад.

Згідно з Перспективним планом до Надвірнянської ОТГ входитиме 10 місцевих рад із 15-ма населеними пунктами.

  • Це – Надвірнянська міська і Битківська селищна ради, а також сільські ради та їх невеликі села: Гвіздська (Гвізд і Млини); Молодківська; Назавизівська (Назавизів і Мирне); Пнівська (Пнів, Білозорина, Мозолівка); Парищенська (Парище, Лісна Велесниця); Верхньомайданська; Стримбівська; Лоївська. Ще у 2015-му на запрошення від міської ради про приєднання позитивно відгукнулися у Лоєвій, Биткові, Верхньому Майдані, Парищі, Гвозді та Молодкові, уточнив Зіновій Андрійович, нагадавши заодно, що чергові вибори в ОТГ мають відбутися вже через рік – у 2020-ому.

Одначе, процес створення безпосередньо Надвірнянської громади позначений деякими труднощами, незважаючи на проведене перше слухання (5 квітня – уже друге за рахунком). Як з`ясувалося, упродовж усього обговорення на це є і об`єктивні, і суб`єктивні причини. Більше того, громадськість визнала – хід реформ висунув нові виклики. Першим питанням, що прозвучало від депутата міської ради Василя Будзака, стосувалося можливості зміни Перспективного плану. Зіновій Андрійович підкреслив, що це вирішуватиме громадськість, за якою має бути ініціатива.

Свою позицію щодо ситуації зі створенням ОТГ у Надвірнянщині висловив надвірнянець, голова районної ради Іван Гурмак. За його словами, новостворені ОТГ – не є повноцінними. Адже у кожну з них, приміром, Делятинську чи Ланчинську не ввійшли всі передбачені планом села, а в третій ОТГ взагалі відбулася зміна адміністративного центру – замість Тисменичан на Перерісль. Крім того, так і не відбулася гірська ОТГ з адмінцентром у Зеленій.

– Чи не виходили Ви з пропозиціями створити одну, потужну Надвірнянську ОТГ, куди б увійшли гірські села Бистриця, Зелена й Пасічна, а також Лісна Тарновиця й Красна? – адресував своє питання міському голові Іван Гурмак, водночас наголошуючи: – Я готовий відстоювати замість 5-ти лише чотири ОТГ.

За словами Зіновія Андрійовича, така ініціатива повинна йти безпосередньо від цих трьох великих гірських з відчутним соціально-економічним потенціалом (зокрема – Пасічна) сіл. А от Красній і Лісній Тарновиці депутати міської ради на одній із сесій міської ради не погодили входження до Надвірнянської ОТГ.

Перший заступник голови РДА, депутат міської ради Богдан Зеленчук вважає, що Перспективний план сформували неправильно.

– Ми зробили одних бідними, інших – багатими. Це – упущення чиновників, – пояснив посадовець свою точку зору.

Із пропозицією Івана Гурмака погодився радник голови РДА Тарас Олендій, який зазначив, що входження трьох гірських сіл у Надвірнянську ОТГ сформує найпотужнішу і найбільш спроможну громаду на Прикарпатті.

Депутат районної ради Ігор Білоган переконливо обгрунтував юридичні аспекти входження у Надвірнянську ОТГ Парищенської сільської ради. В обговоренні об`єднавчого процесу взяли участь Василь Насадюк, Олег Антонюк, Василь Половко та інші учасники слухань.

За результатами громадських слухань вирішено: підтримати пропозицію Надвірнянського міського голови щодо ініціювання добровільного об`єднання територіальної громади міста Надвірна у Надвірнянську ОТГ з адміністративним центром у м. Надвірна.

Інф. Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!