Газета по-надвірнянськи
 

Зі світлим Вас святом – Воскресінням Христовим!

26 квітня 2019, 12:29 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 892 переглядів

пасха

Великдень або Пасха – це найбільше християнське свято. Це – Символ визволення від гріха та спасіння. Христос своєю безневинною смертю зламав правила смерті і дарує нам життя вічне у Раю.

Святкування Воскресіння Господнього триває три дні. У цей час люди ходять одні до одних у гості, дарують писанки, молодь та діти водять гаївки біля церкви. а Великдень мають усі веселитися, бо хто сумуватиме у ці Святі Дні – сумуватиме цілий рік. А якщо хтось помирає на Великдень, то вважається, що його душа потрапить прямісінько до Раю, адже того дня “небо отворене” (за повір’ям).

Великодній понеділок називають Обливаним. У цей день хлопці обливають дівчат водою, а дівчата дарують їм писанки. Сьогодні ця традиція дещо змінилася, але залишається у нас із давнини однією із улюблених.

Закінчуються Великодні свята поминанням померлих на їхніх гробах, де священики моляться та проводять Панахиду на цвинтарі.

Зберігаючи наші звичаї, ми не лише маємо нагоду гарно і весело відсвяткувати Воскресіння Господнє, але і відновити-відчистити наші душі від злісних гріхів.

Бажаємо глибокої і щирої віри в Бога, мудрості, смирення, чистоти, співчуття і великої, всеохоплючої любові до Господа та ближніх! Миру вам і благополуччя!

 Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!