Газета по-надвірнянськи
 

Чорнобиль щемить болем

10 травня 2019, 12:33 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 61 переглядів

В останні квітневі дні Україна віддала шану тим людям, які ціною власного життя та здоров’я зупиняли страшного радіаційного монстра, який прокинувся після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції.

чорнобильці

І тепер, коли від того страшного екологічного лиха промайнуло 33 роки, влада не забуває пошановувати подвиг ліквідаторів-чорнобильців, хоч як вони самі зізнаються, хотіли б і більшого матеріального забезпечення, і збільшення розміру пенсій, бо страшні дози опромінення зумовили чимало хронічних захворювань.

У Надвірній урочистості відбулися біля пам’ятного знаку, до підніжжя якого голова районної ради Іван Гурмак, перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович із заступником Олегом Йосипенком і представники Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Роман Бенюк і Володимир Лабенський поклали квіти. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час Чорнобильської катастрофи, а священики під керівництвом деканів Надвірнянських УГКЦ Андрія Бакоти та ПЦУ Олега Траска відправили панахиду.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович подякував ліквідаторам за проявлену мужність та героїзм і відзначив, що Чорнобильська катастрофа завдяки самопожертві стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь.

– Ми у вічному боргу перед мужністю, героїзмом, відвагою людей, які віддали своє життя, рятуючи весь світ від ядерної небезпеки».

Представники влади вручили ліквідаторам аварії на ЧАЕС заслужені нагороди. Відзнакою «За заслуги перед Надвірнянщиною» пошанували Миколу Михайлюка та Богдана Нагорняка, а Подякою районної ради нагороджено Петра Михайлюка, Михайла Мироняка, Олексія Садрука та Марію Юрчило. Від імені чорнобильців найщиріші слова вдячності представникам влади промовив голова ВГО «СЧУ» Роман Бенюк.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!