Газета по-надвірнянськи
 

Коледж – наш спільний дім

17 травня 2019, 11:23 | Рубрика: До відома краян, Освіта Версія для друку Версія для друку 48 переглядів

Де усі світанки сходяться рожеві,

Де Чугайстер сипле зорі сургучеві,

Де малює вітер волошками поле –

Там живе у горах

Надвірнянський коледж.

Нестор Чир.

 Надвірнянщина – зелена казка Прикарпаття, мальовничий, дивовижно загадковий, овіяний легендами край, один з найбільших районів Івано-Франківської області, на території якого, в передгір`ї Карпат, знаходиться Надвірнянський коледж Національного транспортного університету, очолюваний Нагорним Ростиславом Васильовичем – Заслуженим працівником освіти України, Почесним транспортником України, головою обласної ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

Це – один із провідних навчальних закладів, який займає важливе місце в освітньому і культурному житті Прикарпаття. За 57 років своєї діяльності він (до 2000 р. Івано-Франківський автотранспортний технікум) підготував більше 20 тисяч високопрофесійних фахівців, які сьогодні працюють у різних сферах діяльності, роблячи значний внесок у розвиток регіону та країни в цілому, своїми успіхами і досягненнями на професійній ниві підвищують престиж нашого навчального закладу. Завдяки їхній діяльності, науковим і педагогічним досягненням навчальний заклад цінують не лише на теренах регіону, а й за його межами.

Коледж провадить освітню діяльність за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст» за 10-ма спеціальностями за денною та заочною формами:

 • Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;
 • Автомобільний транспорт;
 • Транспортні технології (на автомобільному транспорті);
 • Будівництво і цивільна інженерія;
 • Комп’ютерні науки;
 • Інформаційна, бібліотечна й архівна справа;
 • Фінанси, банківська справа та страхування;
 • Облік і оподаткування;
 • Економіка;
 • Право.

На навчання приймають осіб, які здобули: базову загальну середню освіту; повну загальну середню освіту; освітньо-кваліфікаційні рівні – «Кваліфікований робітник», «Молодший спеціаліст» за іншою спеціальністю чи ступінь вищої освіти. Основну частину контингенту вступників складають особи, котрі здобули базову загальну середню освіту.

У квітні 2019-го у коледжі започатковано провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за спеціальностями «Комп’ютерна інженерія» й «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

З метою надання актуальної інформації про діяльність коледжу, напрями підготовки, можливості вступу, навчання і професійного становлення учнівської молоді коледж організовує та проводить різні профорієнтаційні заходи (Дні відкритих дверей, ярмарки, літні табори тощо). Значна увага – організації якісної підготовки до вступу. При коледжі діють підготовчі курси до вступу, які можуть проходити як на базі коледжу, так і дистанційно.

Під час навчання у коледжі студенти можуть одночасно здобувати робітничі професії:

 • водій автотранспортних засобів (категорія «В»);
 • водій автотранспортних засобів (категорія «С»);
 • слюсар електрик з ремонту електроустаткування;
 • машиніст крана автомобільного;
 • електрогазозварник;
 • стропальник;
 • лісоруб;
 • слюсар з ремонту автомобілів;
 • дорожній робітник.

Для покращення практичного навчання створений єдиний комплексний центр навчальної практики. Належної увагу надають розвитку спорту, художній самодіяльності й організації дозвілля. Працюють спортивні секції з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики, в яких охоплено майже п`ять сотень студентів. Функціонують гуртки художньої самодіяльності та клуби за інтересами: хорові, вокальні, народного і сучасного танцю, ансамбль скрипалів, оркестр народних інструментів тощо.

Коледж укомплектований висококваліфікованими кадрами. Загальна чисельність викладацького складу – 153 особи, із них: 16 кандидатів наук (2 доценти), 1 доктор наук (професор), 75 викладачів вищої категорії, 23 викладачі-методисти.

Налагоджений тісний взаємозв’язок між викладачами і студентами. Студента з пасивного спостерігача перетворюють на активного учасника навчально-виховного процесу. Характер таких взаємин є виключно діловим, складає собою цілеспрямовану взаємодію, що передбачає ефективне здійснення цілей навчально-виховного процесу. Погодьтесь, особистість, котра навчається, привласнює знання своєю пізнавальною діяльністю. Але разом з тим студенти не лише отримують від викладача інформацію, але й засвоюють її оцінку з громадянської позиції. Тому виховання у коледжі часто відбувається на основі власного прикладу викладача. І в основі цього виховання – любов до студентів. При цьому студенти вже добре розуміють, коли викладач просто транслює матеріал, а коли розповідає, пояснює, робить висновки з точки зору власної позиції.

Керуючись словами німецького поета Гете «Перед великим розумом я скидаю шапку, а перед великим серцем стаю на коліна», то студенти нашого коледжу мислять доволі правильно. Але усе сказане повністю реалізується тоді, коли ми з любов’ю ставитимемось до тих, з ким працюємо.

Педагогічний колектив Надвірнянського коледжу НТУ уміло поєднує любов до дітей і любов до праці. А це є підтвердженням того, що він працює у правильному руслі – забезпечення культурного й духовного розвитку особистості кожного студента, виховання молоді у дусі найкращих людських цінностей.

Хто хоче детальніше ознайомитись із навчальним закладом, запрошуємо на День відкритих дверей – 18 травня 2019 року за адресою: м. Надвірна, вул. Соборна, 106. Початок – о 10.30 год.

Володимир СВЯГЛА,

викладач-методист Надвірнянського коледжу НТУ,

голова обласного методоб’єднання викладачів суспільних

дисциплін вищих навчальних закладів І-ІІ р. а.,

член Національної спілки журналістів України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!