Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянська ОТГ: чекаємо горян

31 травня 2019, 13:09 | Рубрика: До відома краян, У міській раді Версія для друку Версія для друку 391 переглядів

У громадських слуханнях 27 травня ц.р. з питання ініціювання добровільного об`єднання у форматі Надвірнянська ОТГ + Зеленська ОТГ, яка, однак, ще не розпочала процес об`єднання, взяли участь 32 жителі Надвірної та 18 запрошених. Серед них, зокрема: Бистрицький, Гвіздський, Парищенський, Назавизівський, Ліснотарновицький сільські голови Ганна Гав`юк, Дмитро Кріцак, Іван Петрик, Василь Мацелик, Марія Марковецька, в.о. Краснянського сільського голови Світлана Боднар, секретар Верхньомайданської сільської ради Оксана Станкевич, бухгалтер Стримбівської сільської ради Іванна Космірак.

Після обрання головою громадських слухань секретаря міської ради Тараса Пекарського, а працівника апарату міськради Наталії Пилип`юк – секретарем, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович поінформував про хід об’єднавчого процесу в територіальну громаду з адміністративним центром у Надвірній згідно з Перспективним планом Івано-Франківської області, затвердженим Кабінетом Міністрів України 13 жовтня 2015 року. Рішенням міської ради від 14 лютого ц.р. затверджений порядок проведення громадського обговорення з питань добровільного обєднання територіальних громад. За результатами громадських слухань 5 квітня ц.р. вирішено підтримати пропозицію Надвірнянського міського голови щодо добровільного об`єднання громадян у Надвірнянську ОТГ.

Проте, на сесії міської ради 24 квітня це питання не набрало потрібної кількості голосів, тому від третини депутатів міської ради надійшло звернення про об`єднання 10 населених пунктів потенційної Надвірнянської ОТГ із трьома населеними пунктами передбачуваної Зеленської ОТГ. Надвірнянський міський голова розпорядився вивчити таку ініціативу третини депутатського корпусу.

Водночас паралельно активізувався процес із створення нової ОТГ з трьох населених пунктів Пнів, Пасічна, Битків, які згідно з Перспективним планом відносяться до двох майбутніх ОТГ: Надвірнянської та Зеленської. Пасічнянський сільський голова Василь Михайлюк виступив із ініціативою створення нової ОТГ з адмінцентром у Пасічній, до складу якої закликав увійти Пнівську сільську та Битківську селищну ради.

На громадських слуханнях у міській раді 27 травня жодного представника органів місцевого самоврядування із Зеленої, Пасічної, Пнів`я та Биткова не було. Участь взяла і виступила, довівши позицію пнів`ян не об`єднуватися у Надвірнянську ОТГ, голова Ради старійшин села Пнів Ганна Хащук.

Учасники громадських слухань зазначили, що процес децентралізації невпинно   рухається вперед і Надвірнянська ОТГ має всі шанси стати самодостатньою і фінансово спроможною. Мовою розрахунків і конкретних цифр це довів начальник інвестиційного відділу і муніципального розвитку міської ради Тарас Новосельський, здійснивши кваліфікований економічний аналіз майбутньої Надвірнянської ОТГ. За його, а також першого заступника голови РДА, депутата міської ради Богдана Зеленчука словами, скажімо, вже цьогоріч ОТГ із адмінцентром у Надвірній могла би отримати до 8 млн. грн. інфраструктурної субвенції; до 35 відс. коштів із Державного дорожнього фонду; а дохідна частина на 20 млн. грн. перевищуватиме видатки. Фінансово-економічні розрахунки засвідчили, що в ОТГ зможуть утримувати всі заклади, не проводячи оптимізації.

До обговорення долучилися жителі Надвірної Христина Богославець, Василь Насадюк, Володимир Гринішак, Теодор Ціховський, Віталій Трачук, депутати районної і міської рад Ігор Білоган, Андрій Гуцько, Ігор Возний, Василь Будзак, Роман Мажак, Мирослав Гнідик. Всі вони у своїх виступах висловилися одностайно за створення Надвірнянської ОТГ із залученням до неї Пасічної, Бистриці, Зеленої з усіма населеними пунктами цих сільських рад.

Також мовилося про необхідність активніше переконувати жителів згаданих населених пунктів у доцільності приєднання до Надвірної, що, у свою чергу, вимагає взяти на себе відповідальність, щоб гарантувати горянам кращі перспективи у Надвірнянській ОТГ, ніж зараз чи у випадку створення Пасічнянської об`єднаної громади. Але, чи знайдеться багато таких охочих, щоб взяти на себе відповідальність, зокрема, серед тих, у чиїй компетенції це робити? Питання – риторичне.

У ході громадських обговорень також заслухали вищезгаданих запрошених, які ще раз підтвердили готовність громад ввійти до складу Надвірнянської ОТГ, крім Стримби. Представник від цієї сільської ради зазначила, що попередньо громада такої згоди не давала, а коли отримає вже теперішнє запрошення, то знову розглядатиме цю пропозицію. І якщо на одній із попередніх сесій міської ради депутати відмовили у приєднанні громад Лісної Тарновиці і Красної, із чим до них зверталися Марія Марковецька і тодішній Краснянський сільський голова Василь Завальнюк, то цього разу особливих зауважень до громад цих сіл не виникало. В.о. Краснянського сільського голови Світлану Боднар у прагненні приєднатися до громади Надвірної прийшли підтримати депутат районної ради, воїн АТО Василь Білоус та доброволець Дмитро Данилюк, яким (разом із ними і всім 48 краснянським оборонцям України) аплодували стоячи, а також уродженець села начальник ДПІ в районі Василь Гнатюк та інші краснянці-спортсмени. Попри те, що згідно з Перспективним планом Красна має ввійти до Ланчинської ОТГ, а до Надвірної із Красної на 4 км дальше (10 км), ніж до Ланчина, Світлана Боднар наголосила, що за входження до Надвірнянської ОТГ у Красній «боротимуться до кінця». Громадські слухання 27 травня завершилися позитивним рішенням ініціювати добровільне об`єднання у Надвірнянську ОТГ з адмінцентром у Надвірній. Тож, горянам варто очікувати на запрошення.

Підбиваючи підсумки, Зіновій Андрійович підкреслив: – Маємо вдосталь часу. Проводитимемо ще не одне слухання, щоб вийти на фінішну пряму і створити повноцінну громаду.

***

Сьогодні, у п`ятницю, 31 травня, о 15-ій год. відбудеться ХХХІІІ позачергова сесія Надвірнянської міської ради.

На порядок денний внесено питання про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад та делегування представника до складу спільної робочої групи.

Інф. Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!