Газета по-надвірнянськи
 

Нехай нащадків надихає відвага і жертовність борців

31 травня 2019, 12:28 | Рубрика: Нація Версія для друку Версія для друку 1,695 переглядів

У моїй немеркнучій пам`яті (мені уже 90) постійно постають імена високосвідомих та політично грамотних синів і доньок із Цуцилова, вихованих в Організації Українських Націоналістів, читальні «Просвіти» й інших патріотичних товариствах, які у критичний воєнний час, не жаліючи своєї молодості, свідомо йшли на жертви в ім`я волі та ідеї, залишаючи і передаючи нащадкам приклад безмежної любові, відваги і жертовності.

Повстанці брали у руки трофейну зброю, щоб звільнити рідну землю від всяких завойовників. Хіба вони не мали права на це? Високосвідомі українці із Цуцилова інакше вчинити не могли.

Уже після розпаду Союзу вдячні жителі за ініціативою і безпосередньою найактивнішою участю колишнього оунівця Василя Маланюка спорудили у селі Меморіальний цвинтар і величний пам`ятник воїнам УПА, тим самим увіковічнивши пам`ять загиблих вояків УПА і членів ОУН та всього тогочасного повстанського підпілля.

Та минули десятиліття і наш Меморіальний цвинтар потребував значного упорядкування, навіть осучаснення. За цю важливу справу взявся онук члена ОУН Василя Маланюка – Василь Андрейчук. Він знайшов підтримку і відповідну фінансову допомогу у районній та обласній радах і держадміністраціях. Усі ремонтні роботи завершено напрочуд вдало і фахово. За це громадськість нашого села висловлює щиру вдячність депутатам районної ради, братам Василеві Андрейчуку і Миколі Андрейчуку.

Вважаємо, що світлою і вічною має бути пам`ять про безстрашних лицарів Української Повстанської Армії та Організації Українських Націоналістів (і не лише у Цуцилові), які протягом десятиліття (1942-1952 рр.) стояли на смерть у нерівній боротьбі з більшовицькою навалою.

Слава Україні!

Від імені родин загиблих

Микола ГИКАВЕЦЬ,

депутат районної ради

1-го демократичного скликання.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!