Газета по-надвірнянськи
 

Пам’ять про Героїв нетлінна і житиме у віках

31 травня 2019, 13:12 | Рубрика: Пам`ять і шана, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,413 переглядів

герої-надвірна

Минулого четверга, 23 травня, у Надвірній відбулися урочистості, присвячені вшануванню Дня Героїв. Численні краяни, серед яких вояки УПА і російсько-української війни, представники учнівства, студентства, громадськості і влади віддали шану та данину пам’яті всім тим патріотам і нескореним бійцям, які в різні роки клали на вівтар Незалежності і Свободи нашого народу найцінніше – своє життя.

Після покладання квітів представниками районної і міської влад та членами районної станиці Братства вояків ОУН-УПА декани Надвірнянські УГКЦ Андрій Бакота і ПЦУ Олег Траско відправили поминальну службу Божу.

Голова районної ради Іван Гурмак наголосив на тому, що сьогодні всі українці, всі патріоти, всі ті, хто любить і вірить у нашу державу, відзначають в один момент – скорботний день, а в інший – радісний.

– Скорботний він тому, що у Роттердамі того дня у 1938-му вбили засновника Організації українських націоналістів полковника Євгена Коновальця, а радісний – що через їхню немарну жертву у здобутті Української держави маємо можливість вшанувати їхню пам’ять, помолитися за тими, хто віддав життя за Незалежність України.

Іван Гурмак емоційно відзначив, що ми повинні схилити голову перед воїнством княжої доби, Січовим стрілецтвом, козаками, Армією УНР, УГА, УПА і перед тими, котрі тепер борються за цілісність та суверенітет нашої держави.

– В історії України є багато періодів, коли свобода нашого народу була під загрозою, проте почуття власної гідності і прагнення до волі завжди жили в серцях українців, – з таких слів розпочав виступ Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. – Маємо плекати своє, ми повинні знати своїх Героїв. Очільник міста Надвірна нагадав про те, що історія хліба не дає, але історія дає гідність. – Ми не маємо права забувати Героїв, які поклали власне життя на вівтар незалежності України, спомин про їхню велич завжди залишатиметься святим дорого­вказом ще не для одного покоління патріотів нашої держави.

Депутат обласної ради Михайло Іваночко закликав пам’ятати про те, що боротьба тільки починається.

– Пам`ятаймо, що перед нами стоїть одвічний ворог російський, ніде не дівався і внутрішній, який випиває кров з української землі вже 28 років. Націоналіст згадав про таких ідеологів українства, як Миколу Міхновського, Симона Петлюру, Євгена Коновальця, тих хлопців із 51-ї бригади, яких розстріляли московські окупанти.., усіх тих, котрі доклалися до розбудови української нації.

Голови райдержадміністрації Олександр Кеніз та районної ради Іван Гурмак і міський голова Зіновій Андрійович вручили воїнам російсько-української війни заслужені нагороди.

Надвірна

Відзнак Президента України «За участь в антитерористичній операції» удостоєні Василь Михалків, Михайло Богдан, Ігор Бакота, Роман Колижнюк, Василь Умайло, Володимир Дудура, Володимир Свідрак, Дмитро Винниченко і Дмитро Білавич; «За бойову звитягу» обласних держадміністрації та ради – Дмитро Паньків, Василь Томин, Михайло Дирда, Максим Цимбалюк, Михайло Квятковський, Юрій Дзебчук, Борис Гошко, Ігор Іроденко, Тарас Іроденко, Андрій Ломпас і Дмитро Настюк. Відзнакою районної ради «За заслуги перед Надвірнянщиною» пошановано Юрія Марчинського, Степана Косюка, Дмитра Кметюка, Богдана Дем`янчука (таку ж нагороду окремо вручено Василеві Сіщуку) та ветеранів ОУН-УПА Олексія Білоуса і Василину Гринюк, спільними грамотами районної та міської рад і райдержадміністрації – Анатолія Недоступа, Дмитра Дзебчука, Богдана Ткачука і Дмитра Мельника. Подяки районної ради удостоєний Тарас Мелих.

Пісенні присвяти подарували соліст Віктор Чудновський, вокальна група духовного хору «Фіміам» (кер. Марія Рудяк) і хор районного будинку культури під орудою заслуженого працівника культури України Яреми Павлика, ведуча – Галина Чуревич.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!