Газета по-надвірнянськи
 

Презентація вибраних творів Антона Морговського

10 травня 2019, 12:10 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 71 переглядів

Ім’я письменника Антона Морговського (1957-2001 рр.) мало відоме широкому загалу, більше його пам’ятають ті, котрі з ним спілкувалися особисто: родина, друзі, письменницька братія. Його життя коротке – всього 44 роки, останні з яких провів у боротьбі з важкою недугою: цукровий діабет спровокував гангрену. Мав видані за життя декілька книг, серед яких «І тоді я прийду…» (1983), «Свято білої сорочки» (1989), збірка оповідань «Лекція» (1990), згодом видана книга «Аве, Маріє, аве» (2002), але друкувався здебільшого на сторінках часописів.

книга

У 2018 році у серії «Бібліотека Галицька» вийшла збірка творів Антона Морговського, в яку увійшли оповідання, повісті, романи, щоденникові записи, розмови, розкидані по періодичних виданнях різних років.

5 квітня у Надвірнянській міській бібліотеці для юнацтва презентували це видання, яке представив упорядник та автор переднього слова, тодішній голова спілки письменників Прикарпаття, літературознавець Євген Баран. Характеризуючи твори Антона Морговського, Євген Михайлович зауважив, що основна тема творів – морально-етична, його проза жорстка, моментами відразлива і цинічна, але водночас у його особі маємо талановитого українського прозаїка, який усе своє творче життя досліджував та описував феномен людської байдужості і нелюбові. Про Антона Морговського як особистість розповів модератор презентації – поет, член НСПУ Роман Киселюк, який був близько знайомий із письменником у часи, коли той жив в Яремчі, і пізніше спілкувався з ним до останніх днів його життя.

Антон Морговський походить із родини польських переселенців, які проживали у середині ХІХст. на Житомирщині. Згодом, з метою зміни клімату, переїхав на Прикарпаття. Мав досвід співпраці із психотерапевтом Віктором Кашпіровським, займався бізнесом, став творцем «фінансових пірамід», популярних на початку 1990-х. Цікаві моменти про його життя та коло спілкування розповіла хрещена мати його сина, відома в Яремчі та за його межами краєзнавець, науковий працівник музею етнографії та екології Карпатського краю Світлана Флис, яка зберігає у своїй бібліотеці перші книги та публікації творів Антона Морговського.

Презентоване видання вибраних творів Антона Морговського зацікавило присутніх, серед яких – письменники та поети Надвірнянщини, громадські діячі, представники ЗМІ, бібліотекарі, котрі пригадали, а дехто й відкрив для себе цікавого і талановитого письменника, великого українського трагіка кінця тисячоліття, твори якого можна сміливо ставити в один ряд із відомими українськими класиками.

Надвірнянська ЦРБ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!