Газета по-надвірнянськи
 

Реєстрація шлюбу за одну добу

10 травня 2019, 13:13 | Рубрика: Суспільство Версія для друку Версія для друку 443 переглядів

Для апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану Уряд прийняв рішення щодо запровадження у деяких містах України пілотного проекту, спрямованого на спрощення процедури державної реєстрації шлюбу, а також забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб.

За отриманням інформації щодо реєстрації шлюбу в скорочені строки часто звертаються громадяни до нашого райвідділу. Повідомляємо, що учасниками такого проекту в Івано-Франківській області є: комунальне підприємство «Центр розвитку міста та рекреації» (м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 4 а, тел. (0342) 54-15-10); Івано-Франківська філія КП«Департамент державної реєстрації» (м. Івано-Франківськ, Площа Ринок, 14, тел. (050) 928-61-10); Калуське КП «Міський парк культури і відпочинку ім. Івана Франка» (Івано-Франківська обл., м. Калуш, вул. Чорновола, 20, тел. (066) 711-91-03).

Особам, як, бажають зареєструвати шлюб у скорочені строки, необхідно укласти договір про надання цієї послуги, подавши такі документи: паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства (іноземець, особа без громадянства, додає документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України); у разі, якщо особи, котрі бажають зареєструвати шлюб, або один із них раніше перебували у шлюбі, – документи, що підтверджують припинення попереднього або визнання шлюбу – недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним, тощо). Документи, складені іноземною мовою, подають разом з їх перекладами українською мовою, засвідченими в установленому порядку. Документи про сплату державного мита та про сплату платних послуг, що надає відділ ДРАЦС.

Державну реєстрацію шлюбу проводять у строк, визначений заявниками, у т. ч. у день подання відповідної заяви. Для цього вони мають: прибути у визначені договором місце, дату та час проведення державної реєстрації шлюбу; надати вказані документи уповноваженому працівникові відділу ДРАЦС; ознайомитись із даними, внесеними до заяви про держреєстрацію шлюбу й до актового запису про шлюб, засвідчити їх власними підписами у відповідних графах заяви та актового запису.

Важливо пам’ятати, що легкість та доступність сервісу – не причина для зміни сімейного стану. Підходити до цього питання потрібно виважено та обмірковано. Яким буде Ваше весілля – за 24 години чи із підготовкою протягом року – вибір за кожним. Головне після одруження стати щасливішим, ніж до нього. Щоб у Вас ніколи не виникало думок на кшталт: «Шкода, що ще немає проекту «Розлучення за добу».

Надвірнянський районний відділ державної реєстрації

актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції

в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!