Газета по-надвірнянськи
 

Сміття вбиває ліс!

31 травня 2019, 12:18 | Рубрика: До відома краян, Природа Версія для друку Версія для друку 2,548 переглядів

Ще декілька десятків років тому проблема сміття (особливо пластику) не стояла так гостро. Все, що продавали, упаковували у скляну чи паперову тару. У селах та містах існували пункти приймання вторинної сировини.

ліс-ДП

Сьогодні ж проблема надмірної засміченості навколишнього середо­вища щороку набуває дедалі загрозливіших маштабів. Спілкування з природою практично всюди супроводжує небажаний «свідок» – пластик та інше побутове сміття. Несанкціоновані сміттєзвалища на території лісових масивів найчастіше виникають у балках, ярах, кар’єрах.

Наслідки від таких дій можуть стати непередбачуваними. Навіть невеликі сміттєзвалища порушують нормальний обіг речовин в екосистемі, небезпечні речовини безперешкодно потрапляють та отруюють ґрунти і води.

Дикі тварини і птахи можуть випадково з’їсти те, що вб’є їх зсередини. У мережі легко знайти фото виснаженого вовка, який засунув голову у пластикову пляшку і через це не міг нічого їсти, або птахів, шлунок яких наповнений пластиковими дрібничками. Смітники приваблюють тварин і в результаті знищують їх.

  • Сміттєзвалища є джерелом таких парникових газів, як метан, які утворюються у результаті природних процесів розкладання органічних відходів. Ідеальна доля органічних відходів – перетворення на компост для збагачення ґрунту, друга опція – перетворення на енергію шляхом утворення біогазу. Але у лісах вони просто стають джерелом забруднюючих газів та жахливого запаху.

Лісівники державного підприємства «Надвірнянське лісове господарство» проводять постійну роботу над покращенням санітарного стану та благоустрою території лісового фонду Надвірнянщини. Лише з початку 2019 року працівники лісгоспу ліквідували 10 несанкціонованих сміттєзвалищ. Законодавство передбачає покарання за засмічення лісу. Згідно зі ст. 73 «Засмічення лісів відходами» Кодексу України про адміністративні правопорушення – це порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Лісівники Надвірнянщини закликають краян берегти природу і відпочивати, дотримуючись правил поведінки у лісі. Для відпочивальників облаштовані рекреаційні пункти з місцями для розведення вогнища, з урнами, дитячими майданчиками, альтанками.

Пам’ятаймо, що ми – гості на цій планеті. Відповідальність за забруднення довкілля, за утворення стихійних сміттєзвалищ у лісових масивах не оцінюють лише розміром штрафу. Від забруднень сміттям страждають тварини та рослини, а також страждатимуть майбутні покоління. Адже пластикова і поліетиленова продукція або не розкладається зовсім, або розкладеться через сотні років. Зробімо наше життя чистішим!

ДП «Надвірнянський лісгосп».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!