Газета по-надвірнянськи
 

Стан справ щодо ліквідації наслідків повені у районі

31 травня 2019, 12:56 | Рубрика: Акцент, У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 1,555 переглядів

При першому заступнику голови РДА Богданові Зеленчуку 28 травня відбулася нарада щодо проведення ремонту автомобільних доріг загального користування Надвірна-Бистриця та Надвірна-Ланчин.

Участь у нараді взяли керівник апарату РДА Микола Кравчук, начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак, головний спеціаліст сектору з питань надзвичайних ситуацій РДА Ярослав Зварич, начальник відділу будівництва РДА Богдан Чіх, начальник відділу економічного розвитку, промисловості, транспорту та лісового господарства РДА Ярослав Старків, начальник Надвірнянського райвідділу УДСНС Андрій Мочерняк, головний механік філії «Надвірнянський райавтодор» М. Олеськів, Пнівський сільський голова Василь Гладиш, Пасічнянський – Василь Михайлюк, Битківський – Василь Вінтоняк, Гвіздський – Дмитро Кріцак та Молодківський – Степан Івасик.

За підсумками наради перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук дав доручення:

1. Відділу економічного розвитку, промисловості, транспорту та лісового господарства РДА – підготувати екологічні запити на збільшення суми фінансування на проведення берегоукріплення біля автомобільного мосту в с. Пнів на вул. Битківчик на автомобільній дорозі Битків-Білозорино), на проведення берегоукріплення біля моста через річку Лукавець Малий на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С090917 Гвізд-Молодків, на проведення берегоукріплення біля моста через річку Бистриця на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С090901 Надвірна – Бистриця.

2. Сектору з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, відділу архітектури, містобудування і містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, відділу будівництва райдержадміністрації спільно з сільськими головами с. Гвізд, с. Битків, с. Пасічна, с. Пнів провести комісійне обстеження об’єктів дорожної інфраструктури, які зазнали пошкодження внаслідок повені в населених пунктах району.

3. Підготувати звернення до обласної ради щодо відміни рішення обласної ради про заборону проведення руслоочисних робіт на річках району.

4. Відділу будівництва райдержадміністрації запросити проектантів для складання екологічних проектів із берегоукріплення на річках у населених пунктах Молодків, Зелена та Битків.

5. Філії «Надвірнянський райавтодор» провести перекриття дорожнього руху через автомобільний міст через річку Лукавець Малий на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С090917 Гвізд-Молодків шляхом встановлення залізобетонних блоків по обидва боки мосту.

Приміщення для діяльності КП «Надвірнянський центр некомерційної первинної медичної допомоги»

28 травня голова райдержадміністрації Олександр Кеніз провів нараду щодо вивчення питання про виділення приміщення для діяльності КП «Надвірнянський центр некомерційної первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради. Також він спільно з керівництвом центру оглянув можливе приміщення для роботи первинної медицини.

У Зеленій відкриють амбулаторію групової практики сімейної медицини

Голова райдержадміністрації Олександр Кеніз провів нараду щодо завершення будівництва «Амбулаторії групової практики сімейної медицини в с. Зелена». Участь у нараді взяли керівник «КП Надвірнянського некомерційного центру первинної медичної допомоги», генпідрядник ПП «Альянсбуд – 2», Зеленський сільський голова Віталій Хопта, начальники управлінь і відділів РДА. За підсумками наради дано доручення підряднику провести закупівлю медичного обладнання згідно з тендерною документацією та завершити роботи з облаштування благоустрою на території амбулаторії. Заплановано проведення виїзної наради у с. Зелена до 15 червня ц. р. щодо готовності відкриття медичного закладу, яке має відбутися 27 червня ц. р., напередодні 23-ї річниці Конституції України.

Президент України видав Указ щодо подолання наслідків стихії в Івано-Франківській області

З метою вжиття невідкладних заходів для подолання наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої стихійним лихом у двох областях, що призвело до руйнувань та пошкодження житлових будинків, транспортної інфраструктури, систем енергозабезпечення тощо Президент України Володимир Зеленський видав Указ №325/2019 «Про невідкладні заходи щодо подолання наслідків надзвичайної ситуації природного характеру на окремих територіях Закарпатської та Івано-Франківської областей» від 24 травня ц. р.

Згідно з Указом, Кабінет Міністрів України повинен забезпечити належну координацію та взаємодію центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань подолання наслідків, спричинених надзвичайною ситуацією, посилити контроль за реалізацією заходів щодо подолання таких наслідків. Також в установленому порядку вирішать питання фінансування та забезпечення необхідними ресурсами для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків, спричинених надзвичайною ситуацією, нормалізації обстановки на постраждалих територіях.

Спільно із Закарпатською та Івано-Франківською обласними державними адміністраціями забезпечать ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, у тому числі проведуть аварійно-рятувальні, ремонтні, будівельні роботи для відновлення житлових будинків, транспортної інфраструктури, житлово-комунального господарства, інженерних споруд і комунікацій, організують проведення у повному обсязі протипаводкових робіт.

Жителів забезпечать питною водою, необхідною медичною допомогою і медикаментами, предметами першої необхідності. Також здійснюватимуть оперативне, повне інформування жителів областей про ситуацію на постраждалих територіях і заходи, яких вживають для подолання наслідків надзвичайної ситуації та нормалізації життєдіяльності.

Органам місцевого самоврядування Закарпатської та Івано-Франківської областей запропонують вирішити в установленому порядку питання фінансування, надання необхідної допомоги для подолання наслідків надзвичайної ситуації на постраждалих територіях.

На писанці долю пишуть…

26 травня у селі Чорний Потік відбувся III Фестиваль писанки.

Це село завжди славилося унікальною писанкою, власне, чорнопотоківською, яка належить до трьох найкращих писанкових шкіл Гуцульщини, поряд із космацькою та буковинською. Вона написана на чорному тлі, а чорний колір означає багатство землі та надр. На ній пишуть геометричні і рослинні орнаменти, які символізують вогонь, Святу Трійцю, оране поле.

Протягом фестивалю відбувалися виступи аматорських і професійних колективів; виставки писанок місцевих майстрів; майстер-класи з виготовлення писанок; виставка старовинних робіт декоративно-ужиткового мистецтва. Голова райдержадміністрації Олександр Кеніз також відвідав Фестиваль Писанки та взяв участь у майстер-класах із розпису писанок. Для гостей святкового дійства працював святковий ярмарок.

Інф. РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!