Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірнянщині обвалився берег річки разом із дорогою, які Дерев’янко вимагав укріпити ще у вересні 2018 року

10 травня 2019, 12:45 | Рубрика: Ситуація Версія для друку Версія для друку 893 переглядів

Негода зруйнувала 1 травня ц. р. дорогу та берег річки біля аварійного мосту між селищем Битків та селом Пнів, автомобільне сполучення через міст призупинено, а грунт на одній зі смуг обвалився. До руйнування переправи призвели рясні дощі, через які річка вийшла з берегів. На щастя, кажуть місцеві, обійшлося без жертв. І додають: важко уявити, що було б, якби у момент обвалу на мості знаходилися люди чи авто.

міст

Справжньою катастрофою назвав стан мосту селищний голова Биткова Василь Вінтоняк. Роками з цією проблемою він намагався достукатись до керівництва області та країни в цілому. Про загрозу обвалу ще минулої осені Василь Вінтоняк і депутат Надвірнянської районної ради від фракції «ВОЛЯ» Степан Ломпас розповідали і журналістам.

«Ми з головою села Пнів звернулись до обласної ради, до Президента, прем’єр-міністра. Прийшла відповідь з облради, що міст у задовільному стані. Усі конструкції ремонту не потребують. Тільки асфальтне покриття», – говорить Василь Вінтоняк.

Із вимогою негайного ремонту мосту через річку Бистриця Надвірнянська до вищого керівництва країни та із запитом до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука звертався й народний депутат, лідер партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко. Зокрема, нардеп просив відремонтувати міст та укріпити береги річки Бистриця у цьому місці, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям і травмуванню людей, а також ще більшому руйнуванню мосту. У відповідь на запит Юрій Дерев’янко отримав інформацію, що основні несучі елементи моста – опори, балки, рігелі – перебувають у задовільному стані й загрози руйнування немає.

Голова фракції «ВОЛЯ» у Надвірнянській районній раді Тетяна Пришляк повідомила, що не лише Юрій Дерев’янко, але й місцеві депутати неодноразово зверталися до керівництва області з проханням відремонтувати міст. Але отримували відписки, що міст потребує лише ямкового ремонту.

ріка

Окрім того, із коштів екологічного фонду на 2019 рік за пропозицією депутата Івано-Франківської обласної ради від фракції «ВОЛЯ» Ольги Федишиної на укріплення берегів на цій ділянці передбачили 610 000 грн. Зараз триває підготовка проектно-кошторисної документації, але після руйнування мосту цієї суми, очевидно, вже буде недостатньо.

Ольга Федишина також подала звернення щодо необхідності ремонту дороги і моста, а також укріплення берегів річки Бистриця Надвірнянська до голови обласної ради Олександра Сича й голови ОДА Олега Гончарука.

Аби убезпечити пішоходів та водіїв, люди самостійно обгородили місце провалля.

Тим часом народний депутат, лідер партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко вже підготував депутатське звернення до Кабміну з вимогою якнайшвидше виділити кошти з резервного фонду для усунення цієї надзвичайної ситуації та ремонту мосту і дороги та укріп-лення берега з метою відновлення руху транспорту до Биткова і Пньова. Подібне звернення адресували й до керівництва області.

Нагадаємо, Юрій Дерев’янко звертався також із запитами до Кабінету Міністрів та голови Івано-Франківської облдержадміністрації Олега Гончарука, в яких вимагав відремонтувати дорогу Надвірна-Бистриця у Надвірнянському районі Івано-Франківської області.

Прес-служба народного депутата України,

лідера партії «ВОЛЯ» Юрія Дерев’янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!