Газета по-надвірнянськи
 

Унікальний експонат військових ліцеїстів

31 травня 2019, 12:58 | Рубрика: Конкурси-Проекти-Форуми, Ми - українці Версія для друку Версія для друку 3,710 переглядів

В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці (ОУНБ) ім. І. Франка із 15 по 28 травня тривала обласна виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Прикарпатські винахідники та конструктори представили понад 200 експонатів.

Компетентне журі за спеціальними критеріями: оригінальність, доступність, обсяг виконаних робіт, практичне застосування та раціоналізація експонатів, мало обрати лише 20 найкращих робіт, які попрямують до Києва на Всеукраїнський етап виставки-конкурсу. Координатор заходу – Івано-Франківський обласний державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

Виставку-конкурс проводили у понад 20-ти номінаціях: радіоелектроніка; електротехніка; промислова, сільськогосподарська техніки; транспортні засоби; сільське господарство, екологія, енергозбереження, медицина, біологія; космічна і техніка майбутнього; технічні навчальні посібники; ігри й іграшки з елементами техніки; історичні моделі; спортивно-технічне моделювання; архітектура та будівництво; техно-арт; робототехніка; вироби, виготовлені на 3D принтері; вироби з матеріалів вторинного використання. Вік учасників – від 10 до 18 років.

У відділі літератури з питань мистецтва ОУНБ ім. І. Франка «очі розбігалися» від креативної майстерності учнів, зокрема, моделей літаків, ракет, автомобілів, суден, військової техніки, а також – макетів будинків, різноманітних приладів і пристроїв. Навіть, подекуди опановував подив: чому такі сміливі оригінальні учнівські розробки і вироби не знаходять застосування у нашому повсякденні.

У цій виставці також взяли участь учні Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату – Віталій Кочержук (8-А клас) і Філіп Полив`яний (10-А клас). Вони вразили багатьох відвідувачів заходу авторськими приладами – сонячними трекерами, які створили під пильним наглядом свого наставника – вчителя фізики, керівника гуртка науково-технічної творчості Юрія Логутенкова.

«Актуальність сонячного трекера, який розробив разом з учителем фізики, у тому, що сонячна батарея вбирає 20% сонячного проміння, а 80% пропадає намарно, – розповідає про свій винахід-прилад Віталій Кочержук. – З допомогою цього пристрою можна зберегти значно більше сонячної енергії, відповідно зекономити кошти та вкласти їх в інші бізнес-проекти. Наприклад, електростанція коштує 200 тисяч гривень і окуповується лише за 5-6 років, а з допомогою цього трекера її можна окупити за 2-3 роки і збільшити свій дохід на 30 тисяч гривень щорічно».

Сподіваємося, що журі серед двох сотень учнівських робіт все-таки виберуть унікальний експонат наших ліцеїстів до двадцятки найкращих, щоб похизуватися своїми вміннями, оригінальністю й талантом у столиці на такій же виставці. А ще було б добре і по-газдівськи, аби таким виробом, котрий може потребує ще якогось науково-технічного чи виробничого удосконалення, зацікавилися і науковці, і практики для того, щоб віддача сонячних батарей у народному господарстві стала ефективнішою.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!