Газета по-надвірнянськи
 

Вперше у Надвірній відбулися Богатирські ігри

31 травня 2019, 12:24 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 503 переглядів

24 травня майдан Шевченка у Надвірній став місцем, де зосередилася мужність і сильний дух – такої кількості глядачів давно не мало тут жодне дійство. Не дивно, адже і мета його благородна – на ділі показати дітям, молоді та старшому поколінню, що займатися спортом ніколи не пізно, що справжні чоловіки виростають із хлопчаків, котрі змалку знають дорогу до спортзалу.

Богатирі

За фінансового сприяння депутата Івано-Франківської обласної ради, голови райорганізації ВО «Свобода» Михайла Іваночка та підтримки голови районної ради Івана Гурмака вперше у Надвірній відбулися «Богатирські ігри», приурочені Дню Героїв України. Численна публіка вітала шість учасників-стронгменів із Прикарпаття та знаного українського богатиря, багаторазового рекордсмена України Назара Павліва, який став головним суддею змагань.

Депутат обласної ради Михайло Іваночко зазначив, що популяризація здорового способу життя серед дітей і молоді – чи не найголовніше завдання усіх свідомих дорослих українців, адже ми хочемо мати здорове тілом і міцне духом майбутнє покоління.

Голова районної ради Іван Гурмак наголосив, зокрема, що надвірнянські спортсмени славляться високими спортивними досягненнями на весь світ і доброю справою є проведення різного роду спортивних змагань, щоб зацікавити дітей і молодь.

Богатирі змагались між собою у різноманітних силових вправах, демонструючи справжню жагу до перемоги. Спробувати свої силові можливості могли також глядачі, і не тільки дорослі, а й діти. Медалі, грамоти і подарунки виграли найсильніші краяни. Зокрема, два учасники отримали безкоштовний місячний абонемент у тренажерний зал від партнерів заходу – спортивного клубу «GoldGym». На деякий час Богатирські ігри призупинили, оскільки містом Надвірна із Закарпатської області везли тіло загиблого у ДТП бійця Анатолія Редька із Харківщини. Жителі та гості Надвірнянщини навколішки віддали шану Героєві та в хвилині мовчання низько вклонилися йому. Як зазначила надвірнянська волонтерка Євдокія Попович: «Життя – непередбачуване і от загиблого бійця везуть не зі Сходу на Захід, а із Заходу на Схід».

– Ми щодня вже п’ятий рік неоголошеної війни завдячуємо кожним мирним днем українським захисникам. Завдячуємо нашим військовим можливістю ходити спокійно на роботу, святкувати національні свята і проводити як от сьогодні Богатирські ігри. Пам’ятаймо, що у нас війна, дякуємо живим і вічна шана мертвим Героям України. Герої не вмирають! Вмирають вороги!, – наголосила ведуча заходу Вікторія Пицюк.

Під час Богатирських ігор розгорнули військову виставку атрибутів війни і використаних боєприпасів, яку організував голова ГО «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО» Олег Туєшин.

Богатирські ігри завершилися церемонією нагородження переможців: перше місце виборов Тарас Пришляк (Калущина); друге – Руслан Курилів (Долинщина); третє – Євгеній Поздняков (Долина); четверте – Андрій Грижак (Тлумаччина); п’яте – Андрій Ориджук (Снятинщина); шосте – Михайло Рибак (Городенківщина).

Свободівець Михайло Іваночко та голова районної ради Іван Гурмак нагородили богатирів грамотами, медалями, кубками і фінансовими винагородами. Також у подарунок стронгмени отримали книгу бійця московсько-української війни Бориса Гошка «Люди війни» з автографом автора. Подякою за суддівство та проведення Богатирських ігор відзначили Назара Павліва. Богатир запевнив, що такі змагання силачів готовий проводити у Надвірній неодноразово.

Позитивні емоції та враження від таких видовищних силових ігор ще довго не покидали глядачів. Кожен прагнув зробити світлину з богатирями на згадку, а особливо у захваті перебували діти. Організатори дійства відзначили, що намагатимуться зробити це спортивне свято традиційним і щороку проводити його з нагоди Дня Героїв. Богатирями не народжуються, богатирями – стають. Націоналісти закликають молодь гартувати тіло й дух, вести здоровий спосіб життя і досягати численних перемог у спорті.

Вікторія ТОРЕС,

член НСЖУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!