Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували поетесу-ювілярку

10 травня 2019, 11:47 | Рубрика: Культура, Людина та її справа Версія для друку Версія для друку 500 переглядів

2 травня у центральній районній бібліотеці відбулася творча зустріч із поетесою, лауреатом районної премії ім. Надії Попович, членом літстудії «Бистрінь» Оксаною Андрухович із нагоди її 50-річчя від дня народження. Надзвичайно світла і скромна у житті, талановита у творчості з притаманним їй піднесенням читала власні твори, в яких чутливо відображено й інтимний світ, і громадянська позиція, що викликало щирі захоплення у присутніх.

Андрухович2

Вірш-посвяту ювілярці подарувала колега по перу та добра подруга, ведуча зустрічі Олександра Сорохманюк. Вірші Оксани Андрухович сонцесяйні, наповнені любов’ю до світу, до людей, до рідної землі. Пробує себе в прозі – і це їй теж вдається, про що мовили новелістка Галина Христан, провідний методист центральної районної бібліотеки Марта Кушнерчук та заві-дувач міської бібліотеки для юнацтва Галина Ільків. Виступаючі зазначили також, що як у своїй творчості, так і у спілкуванні Оксана Андрухович вражає оптимізмом, енергією, добром, хоча її життєва стежина не видалася легкою: зазнала вона важкої втрати і перемогла страшну хворобу.

Народилась 19 квітня 1969 р. у Микуличині, де й проживає. Із 1987-го – медсестра стоматологічного відділення Яремчанської міської лікарні. Після загибелі в автомобільній аварії чоловіка, сама виховувала доньку. Вірші почала писати ще в дитинстві. Важливу роль у розкритті її творчого потенціалу відіграла участь у літстудії «Бистрінь», до якої вона приєдналася у вересні 1995-го. Свої твори друкувала у збірках та альманахах літстудії, районній газеті «Народна Воля», у часописах «Яремчанський вісник», «Галичина», журналах «Перевал», «Ятрань», «Січеслав», а також у книзі «Микуличин» і збірниках літературних творів працівників охорони здоров’я України «Серця білих янголів» (2004, 2010), «Україно, ти для мене – диво» (2008 р.), «Славлю свою професію». У 2009-му в Києві побачила світ збірка поезій мисткині «Гуцульський голос».

Надвірнянська ЦРБ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!