- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Виплата пільг у грошовій формі

Posted By Модератор On 24.05.2019 @ 11:16 In До відома краян,Соціальне | No Comments

Уряд удосконалив Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги згідно із Законами України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991років», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей (крім військовослужбовців)», «Про службу безпеки України», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основ­ні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції та деяких інших осіб і їх соціальний захист», «Про бібліотеку та бібліотечну справу», «Про музеї та музейну справу», «Про захист рослин», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про охорону дитинства», «Про соціальний захист дітей війни», «Про культуру», «Про освіту», «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», Кодексом цивільного захисту України (крім осіб рядового і начальницького складу), основами законодавства України про охорону здоров`я.

Таким чином, із жовтня 2019 року грошова форма охопить всіх отримувачів пільг.

Право на отримання пільг, встановлених законами України, з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї визначають:

  • управління соціального захисту населення відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного доходу сім`ї, затвердженого постановою КМУ від 04.06.2015р. №389;
  • бюджетні установи, казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства, що утворюються у результаті реорганізації державних і комунальних закладів охорони здоров`я, – відповідно до Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, затвердженого постановою КМУ від 31.03.2003р. №426.

Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюють одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків.

Виплачують розраховану суму пільги у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк».

За заявою пільговика виплату пільги можуть здійснювати у готівковій формі з місяця, що настає за місяцем подання такої заяви в управління соціального захисту населення, в якій зазначають реквізити поточного рахунка, відкритого пільговиком в АТ «Ощадбанк».

Пільговики, яким надають пільгу у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

За отриманням інформації:

  • про будь-які питання, пов`язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до управління соціального захисту населення;
  • про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг;
  • про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів управителям, об`єднанням, виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ «Ощадбанк».

За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховують із рахунка для виплати пільг на поточні рахунки пільговиків в АТ «Ощадбанк».

Оксана ГАВРИЩУК,

начальник відділу персоніфікованого

обліку пільгових категорій населення

управління соцзахисту населення РДА.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/05/vyplata-pilh-u-hroshovij-formi/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.