Газета по-надвірнянськи
 

Якщо використовуєте агрохімікати…

31 травня 2019, 11:27 | Рубрика: До відома краян, Застереження Версія для друку Версія для друку 1,326 переглядів

Попереджаємо, що під час проведення робіт, пов’язаних із використанням пестицидів і агрохімікатів, потрібно дотримуватися певних вимог. Ключовим аспектом проведення робіт із захисту рослин – є обґрунтованість хімічного захисту.

хіиікати

Обробку посівів та інших об’єктів повинні проводити лише після попереднього обстеження посівів сільськогосподарських культур агрономом на встановлення доцільності хімічного обробітку. До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітників повинні допускати по наряду за наявності посвідчення про спеціальну підготовку, медичної книжки встановленого зразка та допуску на право робіт із пестицидами. Всі роботи з пестицидами й агрохімікатами, протруєним насіннєвим матеріалом обов’язково реєструють у спеціальних журналах. Їх слід проводити у ранкові (до 10-ї) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +100С. Не менш важливим є вибір препарату.

  • Для хімічного захисту рослин повинні застосовувати тільки ті пестициди та агрохімікати, які зареєстровані у «Переліку пестицидів й агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Ні в якому разі не можна застосовувати сумнівні препарати, а лише оригінальні засоби захисту рослин.

Звертаємо увагу на те, що чітко регламентується санітарно-захисна зона між оброблюваним об’єктом і житловими приміщеннями – при наземному обприскуванні не менше 300 метрів, а при авіаційному – 1000 метрів. Важливе правило для сільгоспвиробників – повідомляти жителів про обробіток посівів. Завчасно, але не менше, ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає жителів, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів.

У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, які обробляють, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Із метою охорони бджіл обробіток сільськогосподарських угідь проводити у ранкові та вечірні години, використовуючи для обприскування наземну апаратуру. При цьому пасіки потрібно вивезти не менше ніж на 5 км від поля, де проводять обробку, або ізолювати бджіл. Для уникнення конфліктних ситуацій бджолярі також повинні дотримуватись певних вимог – реєструвати свої пасіки та повідомляти про їх переміщення.

Заборонено проводити хімічні обробки садів і сільськогосподарських культур у період цвітіння. Усі роботи з пестицидами – у ранкові і вечірні години у тиху безвітряну погоду. Чітке дотримання регламентів застосування пестицидів, виконання вимог санітарних правил забезпечує не тільки захист рослин від шкідників, хвороб і бур’янів, але й охороняє здоров’я людей і довкілля.

Галина КОЗАР,

провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів

захисту рослин ГУ Держпродспоживслужби

в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!