Газета по-надвірнянськи
 

Юрій Дерев’янко просить Кабмін виділити кошти для ліквідації наслідків негоди у Надвірнянському районі

24 травня 2019, 12:04 | Рубрика: Акцент, Ситуація Версія для друку Версія для друку 1,189 переглядів

Лідер партії «ВОЛЯ», народний депутат Юрій Дерев’янко звернувся до Кабінету Міністрів України щодо виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для усунення наслідків негоди 20 травня 2019 року, зокрема, на території селища Битків, сіл Гвізд, Молодків, Пнів та Пасічна.

Стихією завдано значних збитків жителям Надвірнянщини: затоплено та пошкоджено будинки, господарські споруди, замулено присадибні ділянки, знесено огорожі, пошкоджено автомобілі. Більше того, ускладнено рух транспорту, а в деяких випадках і прохід людей по під’їзних дорогах до житлових будинків та адміністративних будівель.

«Найбільшу загрозу на сьогодні становить пошкодження автомобільних доріг та мостів. Зокрема, у селі Пнів Надвірнянського району (при в’їзді у селище Битків) обвалилась частина конструкції (залізобетонна плита) мосту через річку Розсіч, внаслідок чого утворився обрив на проїзній частині мосту. Також частково зруйновано міст через річку Луквиця між селами Гвізд та Молодків.

Залишається невирішеним питання щодо усунення наслідків негоди, що мала місце 30 квітня та 1 травня, яка призвела до зсуву берегу річки Бистриця Надвірнянська, обвалу частини дороги та пошкодження мосту через річку Бистриця Надвірнянська у с. Пнів. Внаслідок дощів, які випали 20 травня, є загроза ще більшого руйнування вказаної вище дороги за мостом та самого мосту в цілому», – йдеться у депутатському зверненні Юрія Дерев’янка до Уряду.

Аналогічне звернення він надіслав й Івано-Франківській ОДА, щоб виділили кошти з обласного резервного фонду.

Відзначимо, що попередньо нардеп також звертався і до прем’єр-міністра щодо ліквідації наслідків негоди 30 квітня. З метою вирішення цього питання він надсилав аналогічні звернення до Івано-Франківської ОДА та Івано-Франківської обласної ради.

«На сьогодні необхідні роботи з усунення наслідків негоди не ведуться», – обурюється Юрій Дерев’янко.

Протягом перших трьох днів після зсуву берегу річки Бистриця й обвалу частини дороги туди завезли кілька тонн каміння та шутру, завдяки чому вдалося частково запобігти обвалу дороги, що залишилась. Однак, на думку депутата, цього недостатньо.

«Рух транспорту й надалі здійснюється лише однією смугою дороги, на якій також наявні пошкодження. На сьогодні, посту поліції, який би забезпечував безпеку на цій дорозі та мості, немає. По зазначеній ділянці здійснюється рух транспорту, що є вкрай небезпечним, оскільки може мати своїм наслідком ще більші обвал дороги і пошкодження мосту, внаслідок чого частина села Пнів та повністю селище Битків залишаться без транспортного сполучення з іншими населеними пунктами, а також вказане несе загрозу життю та здоров’ю людей», – підкреслює Дерев’янко.

Представники громад селища Битків та села Пнів повідомили, що для ліквідації наслідків негоди передбачено виділення коштів з місцевих бюджетів – Надвірнянського району і с. Пнів (по 100 тис. грн.), смт. Битків (50 тис. грн.). Також, буде освоєно близько 500 тис. грн., що виділено з обласного бюджету в лютому цього року на будівництво берегоукріплювальних споруд.

«Проте вказаних коштів явно недостатньо, адже для проведення необхідних берегоукріплювальних, руслорегулювальних та робіт по відновленню дорожнього покриття та усунення пошкоджень моста необхідно кілька мільйонів гривень, виділення яких для місцевих бюджетів є неможливим», – заявляє Дерев’янко.

Відзначимо, що депутат Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Федишина також просить владу області посприяти ліквідації наслідків негоди у Надвірнянському районі. Зокрема, виділити кошти з обласного фонду охорони навколишнього середовища на будівництво берегозакріплювальних споруд на річці Бистриця Надвірнянська в селі Пнів. Про це вона заявила на сесії обласної ради.

«За моєї ініціативи з обласного фонду уже виділяли 610 тис. на ці роботи. Однак внаслідок злив, які відбулися протягом останнього місяця, обсяг витрат зростає і цих коштів не достатньо. Тих грошей, які виділив на ліквідацію наслідків негоди Надвірнянський район, та власних коштів Битківської селищної і Пнівської сільської рад також замало. Цього можна було запобігти якби кошти виділили з бюджету раніше та в більшому розмірі. На жаль, влада не реагувала на минулорічні звернення сільських голів, депутатів, нардепа Юрія Дерев’янка, коли вже існувала загроза руйнування моста та коли її можна було запобігти», – сказала депутат.

Йдеться про те, що вимогою негайного ремонту мосту через річку Бистриця Надвірнянська до вищого керівництва країни та із запитом до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука звертався Юрій Дерев’янко. До влади області зверталися також Битківський селищний голова Василь Вінтоняк та депутати Надвірнянської районної ради від фракції «ВОЛІ».

У відповідь отримували інформацію, що основні несучі елементи моста – опори, балки, рігелі – перебувають у задовільному стані й загрози руйнування нема.

Тому цього разу Ольга Федишина сподівається на розуміння і підтримку обласної ради та ОДА щодо ініціативи виділення коштів на берегоукріплення у селі Пнів, щоб перешкодити подальшим екологічним лихам.

«Необхідно, щоб у подальшому такі кошти були виділені на ліквідацію наслідків негоди і на даний природоохоронний захід, який зможе запобігти ще більшому руйнуванню моста і дорогиу майбутньому», – говорить депутат від «ВОЛІ».

Прес-служба партії «ВОЛЯ».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!